Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının elmi-metodiki seminarı keçirilmişdir
24 Noyabr, 2022
2633
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müəllimi, i.f.d. Nərgiz Xalıqovanın “Müasir şəraitdə aqrar bazarın tənzimlənmə mexanizminin təkmilləşdirilməsi istiqamətləri” mövzusunda elmi-metodiki seminarı baş tutmuşdur.
OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, i.e.d., professor Elşad Məmmədov elmi-metodiki seminarın açılışını edərək, seminar barəsində iştirakçılara məlumat vermişdir.
Seminarda OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, i.e.d., professor Elşad Məmmədov, Strateji Planlaşdırma və Layihələr departamentinin müdiri, dosent Fuad İbadov və İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının professor-müəllim heyəti iştirak etmişdir.
Çıxışdan sonra, iclas iştirakçıları mövzu ətrafında müzakirələrə başlamış və məruzəçiyə bir sıra suallar verilmişdir. İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, i.e.d., professor Elşad Məmmədov mövzunun aktual və maraqlı olduğunu vurğulayaraq, məruzəçiyə uğurlar arzu etmişdir. Mövzu və çıxış iclas iştirakçıları tərəfindən müsbət qiymətləndirilmişdir.

Состоялся научно-методический семинар кафедры экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду
24 Ноябрь, 2022
2635
Наргиз Халигова, преподаватель кафедры экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду, провела научно-методический семинар на тему «Направления совершенствования механизма регулирования аграрного рынка в современных условиях».
Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений ОЮУ, профессор Эльшад Мамедов открыл научно-методический семинар и проинформировал участников о семинаре.
В семинаре приняли участие заведующий кафедрой экономики и экономических отношений ОЮУ, профессор Эльшад Мамедов, заведующий департаментом стратегического планирования и проектов, доцент Фуад Ибадов и профессорско-преподавательский состав кафедры экономики и экономических отношений. После выступления участники встречи приступили к обсуждению темы и задали спикеру ряд вопросов. Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений, профессор Эльшад Мамедов подчеркнул, что тема актуальна и интересна, и пожелал выступающему успехов. Тема и выступление получили положительную оценку участников встречи.