Odlar Yurdu Universitetinin rektoru və prorektorları Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə işgüzar səfərdə
28 Noyabr, 2022
2913
24 noyabr 2022-ci ildə Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev, keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov və elm və innovasiyalar üzrə prorektor, professor Tərlan Abdullayev "Ağıllı sistemlər və sənayenin avtomatlaşdırılması" adlı 12-ci dünya konfransında iştirak etmək üçün Özbəkistanın paytaxtı Daşkəndə səfər ediblər.
Konfransda Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları 6 məqalə ilə çıxış etmişdir. Konfrans Özbəkistanın ən böyük universitetlərindən biri olan Daşkənd Dövlət Texniki Universitetində həyata keçirilmişdir.
26 noyabr, konfransın ikinci günü Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev və Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin rektoru, professor Turabjanov Sadritdin Maxamatdinoviç arasında elm, təhsil və sosial sahələri əhatə edən protokol imzalanmışdır. Protokol imzalanma mərasimində Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin rektoru, professor Turabjanov Sadritdin Maxamatdinoviç OYU-nun internet səhifəsindən lazım olan geniş və ətraflı məlumat aldığını bildirmişdir. Professor Əhməd Vəliyev Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin rektoru ilə görüşündən öz məmnunluğunu bildirmiş, sonra protokolun imzalanma tədbirinə keçid olunmuşdur.
Yuxarıda qeyd olunan tədbirlərdə həmçinin, OYU-nun keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Fəxrəddin Məmmədov və Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Mannanov Uluqbek Vasikoviç iştirak etmişlər.
OYU-nun rektoru, professor Əhməd Vəliyev və keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov Siemens şirkəti tərəfindən qurulan enerji laboratoriyasında 3D şəraitində qaz borularında qaz axıntısı ilə qazın daşıntısı olan prosesləri 3D şəraitində müşahidə etmişlər.

Ректор и проректоры Университета Одлар Юрду находятся в деловой поездке в столице Узбекистана Ташкенте
28 Ноябрь, 2022
2915
24 ноября 2022 года ректор Университета «Одлар Юрду», профессор Ахмед Велиев, проректор по обеспечению качества и международным связям, профессор Фахреддин Мамедов и проректор по науке и инновациям, профессор Тарлан Абдуллаев посетили столицу Узбекистана Ташкент и приняли участие в 12-й Всемирной конференции «Интеллектуальные системы и автоматизация промышленности». Университет Одлар Юрду представил на конференции 6 статей. Конференция прошла в Ташкентском государственном техническом университете, одном из крупнейших вузов Узбекистана.
26 ноября, во второй день конференции, между ректором Университета Одлар Юрду, профессором Ахмедом Велиевым и ректором Ташкентского государственного технического университета, профессором Турабжановым Садритдином Махаматдиновичем был подписан протокол, охватывающий научную, образовательную и социальную сферу.
На церемонии подписания протокола ректор Ташкентского государственного технического университета, профессор Турабжанов Садритдин Махаматдинович заявил, что получил необходимую обширную и подробную информацию с сайта УОЮ.
Профессор Ахмед Велиев выразил удовлетворение встречей с ректором Ташкентского государственного технического университета, после чего перешел к мероприятию по подписанию протокола.
В вышеуказанных мероприятиях также приняли участие проректор по обеспечению качества и международным связям ОЮУ, профессор Фахраддин Мамедов и проректор по международным связям Ташкентского государственного технического университета, профессор Маннанов Улугбек Васикович.
Ректор ОЮУ, профессор Ахмед Велиев и проректор по обеспечению качества и международным связям, профессор Фахраддин Мамедов наблюдали за процессами течения и транспорта газа в газопроводах в условиях 3D в энергетической лаборатории, созданной компанией Siemens.