Odlar Yurdu Universitetinin rektoru və prorektorları Özbəkistanın paytaxtı Daşkənddə işgüzar səfərdə
28 Noyabr, 2022
2913
24 noyabr 2022-ci ildə Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev, keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov və elm və innovasiyalar üzrə prorektor, professor Tərlan Abdullayev "Ağıllı sistemlər və sənayenin avtomatlaşdırılması" adlı 12-ci dünya konfransında iştirak etmək üçün Özbəkistanın paytaxtı Daşkəndə səfər ediblər.
Konfransda Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları 6 məqalə ilə çıxış etmişdir. Konfrans Özbəkistanın ən böyük universitetlərindən biri olan Daşkənd Dövlət Texniki Universitetində həyata keçirilmişdir.
26 noyabr, konfransın ikinci günü Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev və Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin rektoru, professor Turabjanov Sadritdin Maxamatdinoviç arasında elm, təhsil və sosial sahələri əhatə edən protokol imzalanmışdır. Protokol imzalanma mərasimində Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin rektoru, professor Turabjanov Sadritdin Maxamatdinoviç OYU-nun internet səhifəsindən lazım olan geniş və ətraflı məlumat aldığını bildirmişdir. Professor Əhməd Vəliyev Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin rektoru ilə görüşündən öz məmnunluğunu bildirmiş, sonra protokolun imzalanma tədbirinə keçid olunmuşdur.
Yuxarıda qeyd olunan tədbirlərdə həmçinin, OYU-nun keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Fəxrəddin Məmmədov və Daşkənd Dövlət Texniki Universitetinin beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Mannanov Uluqbek Vasikoviç iştirak etmişlər.
OYU-nun rektoru, professor Əhməd Vəliyev və keyfiyyət təminatı və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov Siemens şirkəti tərəfindən qurulan enerji laboratoriyasında 3D şəraitində qaz borularında qaz axıntısı ilə qazın daşıntısı olan prosesləri 3D şəraitində müşahidə etmişlər.

Odlar Yurdu University's rector and vice-rectors are on a business trip to Tashkent, the capital of Uzbekistan
28 November, 2022
2916
On November 24, 2022, the rector of Odlar Yurdu University, Professor Ahmed Veliyev, Vice-Rector for Quality Assurance and International Relations, Professor Fakhreddin Mammadov and Vice-Rector for Science and Innovation, Professor Tarlan Abdullayev visited the capital of Uzbekistan Tashkent and took part in the 12th World Conference " Intelligent systems and industrial automation”. Odlar Yurdu University presented 6 articles at the conference. The conference was held at the Tashkent State Technical University, one of the largest universities in Uzbekistan. On November 26, on the second day of the conference, a protocol was signed between the rector of the Odlar Yurdu University, Professor Ahmed Veliyev and the rector of the Tashkent State Technical University, Professor Turabzhanov Sadritdin Makhamatdinovich, covering the scientific, educational and social spheres. At the ceremony of signing the protocol, the rector of the Tashkent State Technical University, Professor Turabzhanov Sadritdin Makhamatdinovich stated that he had received the necessary extensive and detailed information from the OYU website. Professor Ahmed Veliyev expressed satisfaction with the meeting with the rector of the Tashkent State Technical University, after which he proceeded to the event of signing the protocol. The above events were also attended by Vice-Rector for Quality Assurance and International Relations of OYU, Professor Fakhraddin Mammadov and Vice-Rector for International Relations of Tashkent State Technical University, Professor Mannanov Ulugbek Vasikovich. OYU Rector, Professor Ahmed Veliyev and Vice-Rector for Quality Assurance and International Relations, Professor Fakhraddin Mammadov observed the processes of gas flow and transport in gas pipelines in 3D conditions in the energy laboratory created by Siemens. The visit of Professor Akhmet Veliyev to Tashkent continues.