İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müəllimi Kristina Məmmədova Gənc Sahibkarların III Forumunda spiker qismində çıxıb edib
27 Noyabr, 2022
2457
Gənc Sahibkarların III Forumu Tovuz şəhərində keçirilmişdir. Gənclər və İdman Nazirliyi, Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi və Gənclər Fondunun birgə təşkilatçılığı keçirilən bu forumun məqsədi gənclər arasında sahibkarlıq fəaliyyətinin təşviqi, mövcud dövlət dəstəyi mexanizmləri barədə onların məlumatlandırılması, yeni imkanlar və çağırışlar barədə fikir və təkliflərinin öyrənilməsindən ibarətdir.
Forumun rəsmi açılış mərasimindən sonra, müxtəlif mövzularda panel müzakirələr və uğur qazanmış gənclər çıxış ediblər. Əsas başlığı “Gənc sahibkarlara dövlət dəstəyi: imkanlar və çağırışlar” mövzusunda olan panel müzakirələrdə Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Agentliyi, Dövlət Məşğulluq Agentliyi, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi yanında Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, Sahibkarlığın İnkişafı Fondu, Ailə Biznesinə Asan Dəstək publik hüquqi şəxsi və Dövlət Vergi Xidmətinin məsul əməkdaşları öz qurumlarının gənc sahibkarlarla bağlı həyata keçirdiyi işlər və sahibkarlara dövlət dəstəyi mexanzimləri barədə iştirakçılarla birgə müzakirələr aparıblar.
III Forumda tədbirdə Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müəllimi Kristina Məmmədova, həmçinin Gənclər və Idman naziri Fərid Qayıbov, Tovuz rayon İcra Hakimiyyətinin başçısı Məmməd Məmmədov, Gənclər Fondunun icraçı direktoru Fərid Cəfərov, Dövlət Məşğulluq Agentliyinin İdarə Heyətinin sədri Mustafa Abbasbəyli, Sahibkarlığın İnkişafı Fondunun İdarə Heyətinin sədri Osman Xaliyev çıxış ediblər.

Кристина Мамедова, преподаватель кафедры экономики и экономических отношений, выступила на III Форуме молодых предпринимателей
27 Ноябрь, 2022
2391
В Товузе прошел III Форум молодых предпринимателей. Целью данного форума, организованного совместно Министерством молодежи и спорта, Агентством по развитию малого и среднего бизнеса и Молодежным фондом, является популяризация предпринимательства среди молодежи, информирование их о существующих механизмах государственной поддержки, а также изучить их идеи и предложения о новых возможностях и вызовах. После официальной церемонии открытия форума состоялись панельные дискуссии на различные темы и выступления успешных молодых людей.
Основной темой панельной дискуссии стали «Государственная поддержка молодых предпринимателей: возможности и вызовы», Агентство по развитию малого и среднего бизнеса, Государственное агентство занятости, Агентство аграрного кредита и развития при Минсельхозе, Фонд развития предпринимательства, Асан поддержка семейного бизнеса, публичное юридическое лицо и государство. Ответственные сотрудники налоговой службы провели с участниками совместные обсуждения деятельности своих структур по работе с молодыми предпринимателями и механизмов государственной поддержки предпринимателей.
Кристина Мамедова, преподаватель кафедры экономики и экономических отношений Университета «Одлар Юрду», а также министр молодежи и спорта Фарид Гаибов, глава Исполнительной власти Товузского района Мамед Мамедов, исполнительный директор Молодежного фонда Фарид Джафаров, председатель На мероприятии III форума присутствовали правление Государственного агентства занятости Мустафа Аббасбейли, Фонд развития предпринимательства, выступил председатель правления Осман Халиев.