OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının baş müəllimi XII "Gələcək naminə dialoq" proqramında iştirak edib
05 Dekabr, 2022
2538
27 noyabr - 3 dekabr tarixlərində çox nüfuzlu A.M. Qorçakov adına ictimai diplomatiya fondunun təşkilatçılığı ilə dünyanın 25 ölkəsindən 60 iştirakçı və 50 ekspertin iştirakı ilə Moskva şəhərində SSRİ-nin yaradılmasının 100 illiyinə həsr olunmuş XII "Gələcək naminə dialoq" layihəsi keçirilməkdədir. Layihədə Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının baş müəllimi Aslan Əzimzadə də iştirak etmişdir. Qeyd etmək lazımdır ki, proqram çərçivəsində "Rusiyanın gələcək imicinin sosiologiyası: tədqiqatın ilk dalğası", “Qlobal logistika: oyunun yeni qaydaları","Müasir dünya üçün Karib böhranından dərslər", “SSRİ-dən sonra respublikalar: müstəqilliyin 30 ili”, "Asiya dövrü gəlirmi?", "Rusiya və Yaxın Şərq ölkələri: cari iqtisadi mozaika” və s. mövzular ətrafında mühazirə və disskusiyalar aparılmaqdadır. Proqram çərçivəsində iştirakçıların Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Naziri Sergey Lavrov və Rusiya Federasiyası Xarici İşlər Nazirinin müavini Sergey Ryabkov ilə görüşü baş tutmuşdur.

The head teacher of the Department of Economics and Economic Relations of OYU participated in the XII "Dialogue for the Future" program
05 December, 2022
2541
A very prestigious festival, the 12th project was held in Moscow from November 27 to December 3. "Dialogue for the Future", dedicated to the 100th anniversary of the formation of the USSR with the participation of 60 participants and 50 experts from 25 countries, organized by the Gorchakov Foundation for Public Diplomacy. Aslan Azimzade, Senior Lecturer of the Department of Economics and Economic Relations of Odlar Yurdu University, also took part in this project. It should be noted that within the framework of the programs “Sociology of the future image of Russia: the first wave of research”, “Global logistics: new rules of the game”, “Lessons of the Caribbean crisis for the modern world”, “Republics after the USSR: 30 years of independence”, “The era of Asia is coming?”, “Russia and the countries of the Middle East: modern economic mosaic” and other topics, lectures and discussions are held. As part of the program, the participants met with the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Lavrov and Deputy Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation Sergey Ryabkov.