Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının elmi-metodiki seminarı keçirilmişdir
25 Yanvar, 2023
2649
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının baş müəllimi Aslan Əzimzadənin “Dünya iqtisadiyyatında struktur böhranın spesifik xüsusiyyətləri” mövzusunda elmi-metodiki seminarı baş tutmuşdur.
Seminarda OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, i.e.d., professor Elşad Məmmədov, kafedranın müdir müavini, dos. Babək Feyzullayev və kafedranın professor-müəllim heyəti iştirak etmişlər.
Çıxışdan sonra mövzu ətrafında müzakirələr aparılmış və məruzəçiyə bir sıra suallar verilmişdir. Professor Elşad Məmmədov mövzunun aktual və maraqlı olduğu vurğulamışdır. Mövzu və çıxış iclas iştirakçıları tərəfindən müsbət qiymətləndirilmişdir.

Состоялся научно-методический семинар кафедры экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду
25 Январь, 2023
2651
Старший преподаватель кафедры экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду Аслан Азимзаде провел научно-методический семинар на тему «Особенности структурного кризиса в мировой экономике».
В семинаре приняли участие заведующий кафедрой экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду, профессор Эльшад Мамедов, заместитель заведующего кафедрой, доцент Бабек Фейзуллаев и профессорско-преподавательский состав кафедры.
После выступления была обсуждена тема и задан ряд вопросов спикеру. Профессор Эльшад Мамедов подчеркнул, что тема актуальна и интересна. Тема и выступление получили положительную оценку участников встречи.