OYU-nun müəllimi Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) həyata keçirdiyi təlimlərdə iştirak etmişdir
03 Mart, 2023
3060
Odlar Yurdu Universitetinin İnformasiya texnologiyaları və mühəndislik kafedrasının müəllimi Rəvanə Göyüşlü İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) təşəbbüsü ilə Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) həyata keçirdiyi “Akselerasiya və mentorluq potensialının gücləndirilməsi” proqramı çərçivəsində startaplar və startaplar üçün mentorluq fəaliyyəti göstərən şəxslərə nəzərdə tutulan təlimlərdə iştirak etmişdir.
Koreyalı təlimçilərin iştirakı ilə 11 startap komandası və 20 mentor proqramı uğurla başa vurmuşdur. Proqramın məqsədi ölkənin startap ekosistemində sağlam innovasiya mühitini formalaşdırmaq, rəqabət qabiliyyətini gücləndirmək və yeni ekosistem oyunçularının bazara daxil olmasını təşviq etməkdir.
Yekunda proqram iştirakçılarına koreyalı təlimçilər tərəfindən diplom və sertifikatlar təqdim olunmuşdur.

Преподаватель УОЮ участвовал в тренингах, проводимых Корейским агентством международного сотрудничества (KOICA)
03 Март, 2023
3062
Преподаватель факультета ИТ и инженерии Университета Одлар Юрду Равана Гоюшли приняла участие в тренинге для стартаперов и наставников стартапов в рамках программы «Усиление потенциала акселерации и наставничества», реализуемой Корейским агентством международного сотрудничества (KOICA) по инициативе Инновационного и Агентство цифрового развития (IRIA). 11 команд стартапов и 20 менторов успешно завершили программу с участием корейских тренеров. Цель программы — формирование здоровой инновационной среды в стартап-экосистеме страны, усиление конкурентоспособности и стимулирование выхода на рынок новых игроков экосистемы. В завершение корейские тренера вручили участникам программы дипломы и сертификаты. По окончании мероприятия было сделано памятное фото.