OYU-nun müəllimi Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) həyata keçirdiyi təlimlərdə iştirak etmişdir
03 Mart, 2023
3060
Odlar Yurdu Universitetinin İnformasiya texnologiyaları və mühəndislik kafedrasının müəllimi Rəvanə Göyüşlü İnnovasiya və Rəqəmsal İnkişaf Agentliyinin (İRİA) təşəbbüsü ilə Koreya Beynəlxalq Əməkdaşlıq Agentliyinin (KOICA) həyata keçirdiyi “Akselerasiya və mentorluq potensialının gücləndirilməsi” proqramı çərçivəsində startaplar və startaplar üçün mentorluq fəaliyyəti göstərən şəxslərə nəzərdə tutulan təlimlərdə iştirak etmişdir.
Koreyalı təlimçilərin iştirakı ilə 11 startap komandası və 20 mentor proqramı uğurla başa vurmuşdur. Proqramın məqsədi ölkənin startap ekosistemində sağlam innovasiya mühitini formalaşdırmaq, rəqabət qabiliyyətini gücləndirmək və yeni ekosistem oyunçularının bazara daxil olmasını təşviq etməkdir.
Yekunda proqram iştirakçılarına koreyalı təlimçilər tərəfindən diplom və sertifikatlar təqdim olunmuşdur.

The teacher of OYU participated in the trainings conducted by the Korea International Cooperation Agency (KOICA)
03 March, 2023
3063
Odlar Yurdu University's IT and engineering department teacher Ravana Goyushlu participated in the training for startups and startup mentors within the framework of the "Strengthening the potential of acceleration and mentoring" program implemented by the Korea International Cooperation Agency (KOICA) at the initiative of the Innovation and Digital Development Agency (IRIA).
11 startup teams and 20 mentors have successfully completed the program with the participation of Korean trainers. The objective of the program is to form a healthy innovation environment in the country's startup ecosystem, strengthen competitiveness and encourage new ecosystem players to enter the market.
At the end, diplomas and certificates were presented to the participants of the program by Korean trainers.