OYU-nun tələbəsi Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən Aqrar İnnovasiya Festivalında iştirak etmişdir
27 Mart, 2023
2562
Odlar Yurdu Universitetinin ekologiya ixtisasının tələbəsi Xəyal İbrahimxəlilzadə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə sayca 15-ci Aqrar İnnovasiya Festivalında iştirak etmişdir.
Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksinin ərazisində təşkil edilən festivalda Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Elmi-Tədqiqat İnstitutları, “Aqroservis” ASC, Aqrar Xidmətlər Agentliyi, Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, Aqrar Sığorta Fondu, Süni Mayalandırma Mərkəzi, Dövlət Toxum Fondu və digər tabeli qurumlar, həmçinin aqrar sahənin müxtəlif istiqamətləri üzrə fəaliyyət göstərən 60-dan çox yerli və xarici şirkət iştirak etmişdir.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzi tərəfindən bölgələrdə mütəmadi olaraq təşkil edilən bu festivalların əsas məqsədi innovativ həllərə əsaslanan texnoloji yeniliklərin təşviqi üzrə dəstək xidmətini həyata keçirməsi, kənd təsərrüfatı məhsul istehsalçılarının innovasiyalara əlçatanlığının təmin olunması və aqrar sahənin innovativ əsaslarla inkişaf etdirilməsidır.

Студент УОЮ приняла участие в Фестивале аграрных инноваций, организованном Минсельхозом
Хаял Ибрагимхалилзаде, студент по специальности «Экология» Университета Одлар Юрду, принял участие в 15-м Фестивале аграрных инноваций, организованном Аграрным инновационным центром Министерства сельского хозяйства.
На фестивале участвовали НИИ Минсельхоза, АО «Агросервис», Агентство аграрных услуг, Аграрное агентство кредита и развития, Аграрно-страховой фонд, Центр искусственного оплодотворения, Госфонд семян и другие подведомственные учреждения, а также агропромышленный комплекс и более 60 местных и иностранных компании, работающие в различных областях.
Основная цель этих фестивалей, регулярно организуемых в регионах Аграрным инновационным центром Министерства сельского хозяйства, заключается в оказании вспомогательных услуг по продвижению технологических инноваций на основе инновационных решений, обеспечении доступности производителей сельскохозяйственной продукции к инноваций, а также развивать аграрный сектор на инновационной основе.