OYU-nun tələbəsi Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin təşkilatçılığı ilə keçirilən Aqrar İnnovasiya Festivalında iştirak etmişdir
27 Mart, 2023
2562
Odlar Yurdu Universitetinin ekologiya ixtisasının tələbəsi Xəyal İbrahimxəlilzadə Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzinin təşkilatçılığı ilə sayca 15-ci Aqrar İnnovasiya Festivalında iştirak etmişdir.
Xaçmaz Olimpiya İdman Kompleksinin ərazisində təşkil edilən festivalda Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Elmi-Tədqiqat İnstitutları, “Aqroservis” ASC, Aqrar Xidmətlər Agentliyi, Aqrar Kredit və İnkişaf Agentliyi, Aqrar Sığorta Fondu, Süni Mayalandırma Mərkəzi, Dövlət Toxum Fondu və digər tabeli qurumlar, həmçinin aqrar sahənin müxtəlif istiqamətləri üzrə fəaliyyət göstərən 60-dan çox yerli və xarici şirkət iştirak etmişdir.
Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin Aqrar İnnovasiya Mərkəzi tərəfindən bölgələrdə mütəmadi olaraq təşkil edilən bu festivalların əsas məqsədi innovativ həllərə əsaslanan texnoloji yeniliklərin təşviqi üzrə dəstək xidmətini həyata keçirməsi, kənd təsərrüfatı məhsul istehsalçılarının innovasiyalara əlçatanlığının təmin olunması və aqrar sahənin innovativ əsaslarla inkişaf etdirilməsidır.

The student of OYU participated in the Agrarian Innovation Festival organized by the Ministry of Agriculture
27 March, 2023
2565
Khayal Ibrahimkhalilzadeh, a student of ecology major of Odlar Yurdu University, participated in the 15th Agrarian Innovation Festival organized by the Agrarian Innovation Center of the Ministry of Agriculture.
At the festival organized in the territory of the Olympic Sports Complex of Khachmaz district, Scientific Research Institutes of the Ministry of Agriculture, "Agroservis" OJSC, Agrarian Services Agency, Agrarian Credit and Development Agency, Agrarian Insurance Fund, Artificial Fertilization Center, State Seed Fund and other subordinate institutions, as well as agricultural and more than 60 local and foreign companies operating in different directions of the agrarian field participated.
The main purpose of these festivals, which are regularly organized in the regions by the Agrarian Innovation Center of the Ministry of Agriculture, is to provide support services for the promotion of technological innovations based on innovative solutions, to ensure the accessibility of agricultural product producers to innovations, and to develop the agricultural sector on an innovative basis.