OYU-da tələbələr arasında bədii yaradıcılıq müsabiqə-festivalının seçim turu keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində ümummilli lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 100 illik yubileyinə həsr olunmuş Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin bədii yaradıcılıq müsabiqə festivalının seçim turu keçirilmişdir.
Müsabiqə-festivalının seçim turunda Odlar Yurdu Universitetinin və digər universitetilərin əyani təhsil alan tələbələrdən ibarət solo ifaçılar (bədii qiraətçilər, müxtəlif musiqi alətlərində ifa edən fərdi ifaçılar, solo ifaçılar və s.) və rəqqaslar iştirak etmişdir.
Qeyd edək ki, Odlar Yurdu Universitetində keçirilmiş tədbirin məqsədi gəncləri milli vətənpərvərlik ruhunda hazırlamaq, onları mədəniyyətimizə, incəsənətimizə, adət-ənənələrimizə hörmət ruhunda tərbiyə etmək, bədii-estetik zövqlərinin formalaşmasına kömək göstərmək, incəsənətin ayrı-ayrı növləri üzrə istedadlı gəncləri üzə çıxarmaq, onların qabiliyyətlərinin inkişaf etdirilməsində dəstək verməkdir.

В УОЮ прошел отборочный тур конкурса-фестиваля художественного творчества среди студентов
Состоялся отборочный тур фестиваля-конкурса художественного творчества Министерства науки и образования Азербайджанской Республики и Республиканского Комитета Свободного Профсоюза Работников Образования Азербайджана, посвященного 100-летию со дня рождения общенационального лидера Гейдара Алиева в Университете Одлар Юрду.
В отборочном туре конкурса-фестиваля приняли участие сольные исполнители (художественные декламаторы, индивидуальные исполнители, играющие на различных музыкальных инструментах, сольные исполнители и др.) и танцоры, состоящие из студентов очной формы обучения Университета Одлар Юрду и других вузов.
Следует отметить, что целью мероприятия, проводимого в Университете Одлар Юрду, является подготовка молодежи в духе национального патриотизма, воспитание их в духе уважения к нашей культуре, искусству, традициям, помощь в формировании их художественно-эстетические вкусы, выявлять талантливую молодежь в разных видах искусства, развивать их способности, поддерживать его развитие.