OYU-da Biologiya və ekologiya kafedrasının tələbələri üçün təlim təşkil olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetində Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin Dendrologiya İnstitutunun Sənaye əhəmiyyətli bitkilər laboratoriyasının elmi işçisi Vüsalə Bədəlova tərəfindən tələbələrimiz üçün “Azərbaycanda ilk dəfə yetişdirilən passiflora növlərinin antioksidant aktivliyi və tibbdə istifadəsi” mövzusunda təlim təşkil olunmuşdur.
Təlimdə sedativ təsirli dərman bitkilərindən tibbdə uğurla istifadə olunan, vətəni Cənubi Amerika olan Passiflora İncarnata L növü və digər növlərin əhəmiyyətindən danışılmışdır.
Təlimin sonunda mövzu ətrafında müzakirələr aparılmış, məruzəçiyə ünvanlanan suallar cavablandırılmışdır.
Qeyd edək ki, təlimdə Biologiya və ekologiya kafedrasının müdiri, a.e.ü.f.d., dos. Tamilla Kərimova, kafedranın professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak etmişlər.

A training was organized for the students of the Department of Biology and Ecology at OYU
At the University of Odlar Yurdu, Vusala Badalova, a researcher at the Laboratory of Industrially Important Plants of the Institute of Dendrology of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, organized a training for our students on the topic “Antioxidant activity and therapeutic use of passionflower species cultivated in Azerbaijan for the first time.”
The training discussed the importance of Passiflora Incarnata L, which grows in South America and is successfully used in medicine as a sedative herb, and other species.
At the end of the training, discussions were held on the topic, and answers were given to questions addressed to the speaker.
The training was attended by the head of the Department of Biology and Ecology, Ph.D., Assoc. Tamilla Karimova, as well as teachers and students of the department.