OYU-da Biologiya və ekologiya kafedrasının tələbələri üçün təlim təşkil olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetində Azərbaycan Respublikasının Elm və Təhsil Nazirliyinin Dendrologiya İnstitutunun Sənaye əhəmiyyətli bitkilər laboratoriyasının elmi işçisi Vüsalə Bədəlova tərəfindən tələbələrimiz üçün “Azərbaycanda ilk dəfə yetişdirilən passiflora növlərinin antioksidant aktivliyi və tibbdə istifadəsi” mövzusunda təlim təşkil olunmuşdur.
Təlimdə sedativ təsirli dərman bitkilərindən tibbdə uğurla istifadə olunan, vətəni Cənubi Amerika olan Passiflora İncarnata L növü və digər növlərin əhəmiyyətindən danışılmışdır.
Təlimin sonunda mövzu ətrafında müzakirələr aparılmış, məruzəçiyə ünvanlanan suallar cavablandırılmışdır.
Qeyd edək ki, təlimdə Biologiya və ekologiya kafedrasının müdiri, a.e.ü.f.d., dos. Tamilla Kərimova, kafedranın professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak etmişlər.

Организован тренинг для студентов кафедры биологии и экологии УОЮ
В Университете Одлар Юрду Вусала Бадалова, научный сотрудник лаборатории промышленно важных растений Института дендрологии Министерства науки и образования Азербайджанской Республики, организовала тренинг для наших студентов на тему «Антиоксидантная активность и лечебное применение видов пассифлоры, впервые культивируемых в Азербайджане».
На тренинге обсуждалось значение Passiflora Incarnata L, произрастающей в Южной Америке, которая успешно используется в медицине в качестве седативного лекарственного растения, и других видов.
В конце тренинга были проведены дискуссии по теме, и даны ответы на вопросы, адресованные спикеру.
На тренинге участвовали заведующая кафедрой биологии и экологии, к.с.н., доц. Тамилла Каримова, а также преподаватели и студенты кафедры.