OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının elmi-metodiki seminarı keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və Azərbaycanın neft strategiyası” adlı seminar keçirilmişdir.
İlk öncə, seminarı OYU-nun İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, prof. Elşad Məmmədov açaraq, iştirakçıları salamlamaqdan məmnunluğunu ifadə etmiş və seminar haqqında ümumi məlumat vermişdir.
Seminarda kafedranın müəllimlərindən olan Fəridə Asif qızı Ələkbərova "Əsrin müqaviləsinin Azərbaycan iqtisadiyyatında rolu", Xavər Kamil qızı Kazımova isə "Azərbaycan nefti dünya siyasətində" mövzularında geniş məruzə ilə çıxış etmişdilər.
OYU-nun professor-müəllim heyəti tərəfindən olduqca maraqla qarşılanan seminar sual-cavab sessiyası ilə davam etmişdir.

Семинар на тему «Гейдар Алиев и нефтяная стратегия Азербайджана» был организован факультетом экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду.
Прежде всего, заведующий кафедрой экономики и экономических отношений УОЮ, профессор Эльшад Мамедов открыл семинар, выразил удовлетворение приветствием участников и дал общую информацию о семинаре.
На семинаре один из преподавателей кафедры Фарида Асиф гызы Алекбарова выступила с широким докладом на тему «Роль контракта века в экономике Азербайджана», а Хавер Камиль гызы Кязымова выступила с докладом на тему «Азербайджанская нефть в мировой политике». Семинар, который был встречен с большим интересом профессорами и преподавателями УОЮ, продолжился сессией вопросов и ответов.