OYU-nun professor-müəllim heyəti beynəlxalq elmi seminarın növbəti onlayn iclasında iştirak etmişlər
24 Yanvar, 2024
3532
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, i.e.d., prof. Elşad Məmmədov və kafedranın professor-müəllim heyəti Rusiya Xalqlar Dostluğu Universitetinin İqtisadiyyat fakültəsinin Beynəlxalq iqtisadi əlaqələr kafedrasının “Milli maraqlar və xarici iqtisadi təhlükəsizlik” elmi məktəbi çərçivəsində qlobal iqtisadiyyatın aktual problemlərinə dair daimi fəaliyyət göstərən beynəlxalq elmi seminarın növbəti onlayn iclasında iştirak etmişlər.
İclasın məqsədi xarici və Rusiya tədqiqatçıların, dövlət orqanlarının, biznes və ictimaiyyətin nümayəndələrinin qlobal iqtisadiyyatın aktual problemlərini sistemli şəkildə öyrənmək və onların həlli mexanizmlərini hazırlamaq üçün səylərini birləşdirməkdir.
Prof. Elşad Məmmədov “Qlobal iqtisadi böhran: səbəblər, risklər, çağırışlar və imkanlar” mövzusu ilə həmin iclasda məruzə ilə çıxış etmişdir.
Məruzənin sonunda qaldırılan mövzu ilə bağlı seminar iştirakçılarının çoxsaylı sualları və şərhləri olmuşdur.

Профессорско-преподавательский состав УОЮ приняли участие в очередном онлайн-заседании международного научного семинара
24 Январь, 2024
3536
Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду, д.э.н., проф. Эльшад Мамедов и профессорско-преподавательский состав кафедры приняли участие в очередном онлайн-заседании международного научного семинара по актуальным проблемам глобальной экономики в рамках научной школы «Национальные интересы и внешнеэкономическая безопасность стран мира» кафедры Международных экономических отношений факультета Экономика Российского Университета Дружбы Народов (РУДН).
Цель встречи – объединить усилия зарубежных и российских исследователей, представителей органов государственной власти, бизнеса и общественности для системного изучения актуальных проблем глобальной экономики и выработки механизмов их нивелировки.
Профессор Эльшад Мамедов выступил на онлайн-заседании с докладом на тему «Мировой экономический кризис: причины, риски, вызовы и возможности». По завершению доклада у участников семинара возникло множество вопросов и комментариев относительно поднятой темы.