OYU adından Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə COP29-un uğurla başa çatması münasibətilə təbrik müraciəti
25 Noyabr, 2024
2698
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə
Çox hörmətli, möhtərəm Prezidentimiz!
Azərbaycanın ev sahibliyi ilə multikultural dəyərlərə malik COP29 sammitinin uğurla həyata keçirilməsi münasibətilə Sizi, Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və çoxsaylı tələbələri adından səmimi qəlbdən təbrik edirik.
Hal-hazırda beynəlxalq miqyasda yüksək səviyyədə qəbul olunan müstəqil, demokratik Azərbaycan dünya çapında, aparıcı ölkələr arasında özünəməxsus layiqli və nüfuzlu yerini tutmuşdur.
Bu uğurların fövqündə, şübhəsiz ki, Sizin söz və əməl birliyiniz, beynəlxalq aləmdə daim artan nüfuzunuz dayanır.
Bu möhtəşəm tədbirdə dünyanın iqlim problemlərinin həlli istiqamətində həmrəyləşən bir “Yaşıl dünya” modeli yarandı. Sizin titanik rəhbərliyinizlə müstəqil Azərbaycan təhlükəsiz gələcəyin “yol xəritəsi”ni bu gün Bakıda dünyaya uğurla bəyan etdi.
Məhz Azərbaycan, dünyanın çoxsaylı dövlət və hökumət başçılarının, eləcə də minlərlə insanın iştirakı ilə keçirilən qlobal tədbirin mükəmməl, yüksək və nümunəvi təşkilatçılıq modelini ortaya qoydu. Siz bu gün güclü və nüfuzlu ölkə rəhbəri olaraq müasir beynəlxalq münasibətlər sistemində etibarlı tərəfdaş, regionda və dünyada lider kimi bir daha yüksək səviyyədə qəbul edildiniz.
Möhtərəm Prezidentimiz!
Sizin tərəfinizdən həyata keçirilən siyasət, o cümlədən çox hörmətli Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə reallaşdırılan beynəlxalq miqyaslı layihələr sülhsevər ölkəmizin bütün istiqamətlərdə hədəflərini və Azərbaycan reallığını dünyaya təqdim edir.
Məhz Sizin söz və əməl birliyiniz, yüksək intellektə əsaslanan uzaqgörənliyiniz hələ çox illər boyu Ulu Tanrının köməyi ilə xalqımızı yeni-yeni uğurlara və qələbələrə aparacaqdır. Siz qeyri-adi istedadınız, yüksək intellektiniz, iti zəkanız və beynəlxalq aləmdəki mənfi qüvvələri susdura biləcək məntiqiniz sayəsində ən uca zirvələri fəth etmiş, əvəzolunmaz bir lider olaraq bütün dünya azərbaycanlılarının qürur mənbəyinə çevrilmisiniz.
Mütəmadi olaraq ən mötəbər beynəlxalq tədbirlərin keçirildiyi ünvana çevrilmiş doğma Azərbaycanımızın hər bir vətəndaşı Sizinlə - öz Lideri ilə fəxr edir, Sizə sonsuz məhəbbətini ifadə edərək qürur duyur.
Hörmətli və əziz Prezidentimiz!
Bir daha COP29 sammitinin uğurla, ən yüksək səviyyədə keçirilməsi münasibətilə Sizi, Ulu Öndərin xeyir-duası ilə yaradılmış Odlar Yurdu Universitetinin bütün kollektivi adından və şəxsən öz adımdan səmimi qəlbdən təbrik edirəm. Sizə ailə səadəti, xoşbəxtlik, sağlam həyat, xoş əhval-ruhiyyə, xalqımızın və dövlətimizin bu günü və sabahı naminə uzun ömür və can sağlığı arzulayıram.

Поздравительное обращение от имени ОЮУ Президенту Азербайджанской Республики господину Ильхаму Алиеву в связи с успешным завершением COP29
25 Ноябрь, 2024
2738
Его Превосходительству Президенту Азербайджанской Республики господину Ильхаму Алиеву
Уважаемый, глубокоуважаемый наш Президент!
От имени профессорско-преподавательского состава и многочисленных студентов Одлар Юрду Университета сердечно поздравляем Вас с успешным проведением COP29, который состоялся под эгидой Азербайджана, страны с богатыми мультикультурными ценностями.
На сегодняшний день независимый и демократический Азербайджан, высоко признанный на международной арене, занял достойное и влиятельное место среди ведущих стран мира.
В основе этих достижений лежат Ваши последовательные слова и действия, а также постоянно растущий авторитет на международной арене.
На этом грандиозном мероприятии была создана модель «Зеленого мира», объединяющая усилия в решении климатических проблем. Под Вашим выдающимся руководством независимый Азербайджан в Баку представил миру успешную «дорожную карту» безопасного будущего.
Именно Азербайджан продемонстрировал идеальный и образцовый организационный подход, проведя это глобальное мероприятие с участием многочисленных глав государств и правительств, а также тысяч людей со всего мира. Сегодня, как сильный и влиятельный лидер страны, Вы вновь признаны на высоком уровне как надежный партнер в современной системе международных отношений и лидер в регионе и мире.
Глубокоуважаемый наш Президент!
Проводимая Вами политика, а также международные проекты, осуществляемые под руководством уважаемой Мехрибан Алиевой, представляют цели нашей миролюбивой страны и азербайджанскую реальность всему миру.
Ваши последовательные действия, дальновидность, основанная на высоком интеллекте, и помощь Всевышнего на долгие годы приведут наш народ к новым успехам и победам. Благодаря Вашему исключительному таланту, острому уму и логике, способной обезоружить любые негативные силы на международной арене, Вы достигли величайших высот и стали источником гордости для всех азербайджанцев мира.
Каждый гражданин нашей любимой Азербайджана, который стал постоянным местом проведения самых значимых международных мероприятий, гордится Вами и выражает Вам безграничную любовь и уважение.
Уважаемый и дорогой наш Президент!
Еще раз сердечно поздравляю Вас от имени всего коллектива Одлар Юрду Университета, созданного с благословения Общенационального Лидера, и лично от себя с успешным проведением COP29 на самом высоком уровне. Желаю Вам семейного счастья, здоровья, долгих лет жизни и успехов на благо нашего народа и государства.