OYU adından Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevə COP29-un uğurla başa çatması münasibətilə təbrik müraciəti
25 Noyabr, 2024
2698
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti Zati-aliləri cənab İlham Əliyevə
Çox hörmətli, möhtərəm Prezidentimiz!
Azərbaycanın ev sahibliyi ilə multikultural dəyərlərə malik COP29 sammitinin uğurla həyata keçirilməsi münasibətilə Sizi, Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və çoxsaylı tələbələri adından səmimi qəlbdən təbrik edirik.
Hal-hazırda beynəlxalq miqyasda yüksək səviyyədə qəbul olunan müstəqil, demokratik Azərbaycan dünya çapında, aparıcı ölkələr arasında özünəməxsus layiqli və nüfuzlu yerini tutmuşdur.
Bu uğurların fövqündə, şübhəsiz ki, Sizin söz və əməl birliyiniz, beynəlxalq aləmdə daim artan nüfuzunuz dayanır.
Bu möhtəşəm tədbirdə dünyanın iqlim problemlərinin həlli istiqamətində həmrəyləşən bir “Yaşıl dünya” modeli yarandı. Sizin titanik rəhbərliyinizlə müstəqil Azərbaycan təhlükəsiz gələcəyin “yol xəritəsi”ni bu gün Bakıda dünyaya uğurla bəyan etdi.
Məhz Azərbaycan, dünyanın çoxsaylı dövlət və hökumət başçılarının, eləcə də minlərlə insanın iştirakı ilə keçirilən qlobal tədbirin mükəmməl, yüksək və nümunəvi təşkilatçılıq modelini ortaya qoydu. Siz bu gün güclü və nüfuzlu ölkə rəhbəri olaraq müasir beynəlxalq münasibətlər sistemində etibarlı tərəfdaş, regionda və dünyada lider kimi bir daha yüksək səviyyədə qəbul edildiniz.
Möhtərəm Prezidentimiz!
Sizin tərəfinizdən həyata keçirilən siyasət, o cümlədən çox hörmətli Mehriban xanım Əliyevanın rəhbərliyi ilə reallaşdırılan beynəlxalq miqyaslı layihələr sülhsevər ölkəmizin bütün istiqamətlərdə hədəflərini və Azərbaycan reallığını dünyaya təqdim edir.
Məhz Sizin söz və əməl birliyiniz, yüksək intellektə əsaslanan uzaqgörənliyiniz hələ çox illər boyu Ulu Tanrının köməyi ilə xalqımızı yeni-yeni uğurlara və qələbələrə aparacaqdır. Siz qeyri-adi istedadınız, yüksək intellektiniz, iti zəkanız və beynəlxalq aləmdəki mənfi qüvvələri susdura biləcək məntiqiniz sayəsində ən uca zirvələri fəth etmiş, əvəzolunmaz bir lider olaraq bütün dünya azərbaycanlılarının qürur mənbəyinə çevrilmisiniz.
Mütəmadi olaraq ən mötəbər beynəlxalq tədbirlərin keçirildiyi ünvana çevrilmiş doğma Azərbaycanımızın hər bir vətəndaşı Sizinlə - öz Lideri ilə fəxr edir, Sizə sonsuz məhəbbətini ifadə edərək qürur duyur.
Hörmətli və əziz Prezidentimiz!
Bir daha COP29 sammitinin uğurla, ən yüksək səviyyədə keçirilməsi münasibətilə Sizi, Ulu Öndərin xeyir-duası ilə yaradılmış Odlar Yurdu Universitetinin bütün kollektivi adından və şəxsən öz adımdan səmimi qəlbdən təbrik edirəm. Sizə ailə səadəti, xoşbəxtlik, sağlam həyat, xoş əhval-ruhiyyə, xalqımızın və dövlətimizin bu günü və sabahı naminə uzun ömür və can sağlığı arzulayıram.

Congratulatory Address from OYU to the President of the Republic of Azerbaijan Mr. Ilham Aliyev on the Successful Completion of COP29
25 November, 2024
2699
Your Excellency, Mr. Ilham Aliyev, President of the Republic of Azerbaijan
Dear and Honorable Mr. President,
On behalf of the faculty, staff, and numerous students of Odlar Yurdu University, I extend our heartfelt congratulations to you on the successful completion of COP29, hosted by Azerbaijan, a nation with rich multicultural values.
Today, independent and democratic Azerbaijan, highly regarded on the international stage, has secured a unique and influential position among leading nations worldwide.
At the core of these achievements lie your consistency in words and actions and your ever-growing prestige on the global stage.
This magnificent event introduced a “Green World” model, uniting efforts to address climate issues. Under your outstanding leadership, independent Azerbaijan successfully presented to the world a “roadmap” for a secure future in Baku.
Azerbaijan demonstrated an exemplary and flawless organizational model for this global event, held with the participation of numerous heads of state, government leaders, and thousands of participants. Today, as a strong and influential leader of the country, you are once again highly regarded as a reliable partner in the modern international relations system and a leader in the region and the world.
Honorable Mr. President,
Your policies, along with the international projects implemented under the leadership of the esteemed First Lady Mehriban Aliyeva, showcase the goals of our peace-loving country and Azerbaijan’s realities to the world.
Your unity of words and actions, foresight grounded in high intellect, and the grace of the Almighty will lead our nation to new achievements and victories for many years to come. With your exceptional talent, sharp intellect, and logic that can disarm any negative forces in the international arena, you have reached the highest pinnacles and become a source of pride for Azerbaijanis worldwide.
Every citizen of our beloved Azerbaijan, now a frequent host of prestigious international events, is proud of you, expressing boundless love and admiration for their leader.
Dear and Esteemed President,
Once again, I sincerely congratulate you on behalf of the entire team of Odlar Yurdu University, established with the blessing of our National Leader, and personally wish you continued success in hosting COP29 at the highest level. May you enjoy family happiness, health, a long life, and prosperity for the sake of our nation and state.