“COP29 ərəfəsində Azərbaycan İqtisadiyyatının Potensialı” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edən tələbələr mükafatlandırılmışlar
25 Noyabr, 2024
2651
Odlar Yurdu Universitetində İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “COP29 ərəfəsində Azərbaycan iqtisadiyyatının potensialı” mövzusundakı konfransda iştirak edən tələbələr, uğurlu çıxışlarına görə sertifikatla mükafatlandırılmaq üçün təşkil olunan mərasimdə təltif olunmuşlar.
Təltif mərasimində İqtisadiyyat və İqtisadi Münasibətlər Kafedrasının müdiri, professor Elşad Məmmədov və kafedranın professor-müəllim heyəti iştirak etmişlər. Professor Elşad Məmmədov tələbələrin elmi fəaliyyətlərinə verdikləri dəyəri vurğulamış və onların uğurlu çıxışlarını yüksək qiymətləndirmişdir. O, gələcəkdə də bu cür konfransların onlara daha çox elmi inkişaf imkanı yaradacağını qeyd etmişdir.
Mərasimdə mükafatlandırılan tələbələrə sertifikatlar təqdim olunmuş və onlar bu cür tədbirlərdə daha da fəal iştirak etməyə, elmi sahədə uğurlarını davam etdirməyə çağırılmışlar.
Tələbələr, Azərbaycan iqtisadiyyatının gələcək inkişafı ilə bağlı irəli sürdükləri maraqlı və dəyərli mülahizələrlə konfransa böyük töhfə vermişlər.
Bu tədbir, universitetin tələbələrinin elmi fəaliyyətlərinə olan marağını artırmaq və onların akademik uğurlarını dəstəkləmək məqsədi daşımışdır.

Студенты, участвовавшие в конференции на тему «Потенциал экономики Азербайджана накануне COP29», были награждены
25 Ноябрь, 2024
В Одлар Юрду Университете состоялась церемония награждения студентов, участвовавших в конференции на тему «Потенциал экономики Азербайджана накануне COP29». Конференция была организована кафедрой экономики и экономических отношений совместно со Студенческим научным обществом. За успешные выступления студенты были награждены сертификатами.
На церемонии награждения присутствовали заведующий кафедрой экономики и экономических отношений профессор Эльшад Мамедов и преподаватели кафедры. Профессор Мамедов отметил значимость научной деятельности студентов и высоко оценил их успешные выступления. Он подчеркнул, что такие конференции предоставляют студентам дополнительные возможности для научного развития в будущем.
Во время мероприятия награжденным студентам были вручены сертификаты. Им было предложено активнее участвовать в подобных мероприятиях и продолжать добиваться успехов в научной сфере.
Студенты внесли значительный вклад в конференцию, представив интересные и ценные идеи по будущему развитию экономики Азербайджана.
Данное мероприятие было организовано с целью повысить интерес студентов к научной деятельности и поддержать их академические успехи.