“COP29 ərəfəsində Azərbaycan İqtisadiyyatının Potensialı” mövzusunda keçirilən konfransda iştirak edən tələbələr mükafatlandırılmışlar
25 Noyabr, 2024
2651
Odlar Yurdu Universitetində İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “COP29 ərəfəsində Azərbaycan iqtisadiyyatının potensialı” mövzusundakı konfransda iştirak edən tələbələr, uğurlu çıxışlarına görə sertifikatla mükafatlandırılmaq üçün təşkil olunan mərasimdə təltif olunmuşlar.
Təltif mərasimində İqtisadiyyat və İqtisadi Münasibətlər Kafedrasının müdiri, professor Elşad Məmmədov və kafedranın professor-müəllim heyəti iştirak etmişlər. Professor Elşad Məmmədov tələbələrin elmi fəaliyyətlərinə verdikləri dəyəri vurğulamış və onların uğurlu çıxışlarını yüksək qiymətləndirmişdir. O, gələcəkdə də bu cür konfransların onlara daha çox elmi inkişaf imkanı yaradacağını qeyd etmişdir.
Mərasimdə mükafatlandırılan tələbələrə sertifikatlar təqdim olunmuş və onlar bu cür tədbirlərdə daha da fəal iştirak etməyə, elmi sahədə uğurlarını davam etdirməyə çağırılmışlar.
Tələbələr, Azərbaycan iqtisadiyyatının gələcək inkişafı ilə bağlı irəli sürdükləri maraqlı və dəyərli mülahizələrlə konfransa böyük töhfə vermişlər.
Bu tədbir, universitetin tələbələrinin elmi fəaliyyətlərinə olan marağını artırmaq və onların akademik uğurlarını dəstəkləmək məqsədi daşımışdır.

Students Participating in the Conference on "The Potential of Azerbaijan's Economy on the Eve of COP29" Awarded
25 November, 2024
2653
At Odlar Yurdu University, students participating in the conference titled "The Potential of Azerbaijan's Economy on the Eve of COP29," organized by the Department of Economics and Economic Relations and the Student Scientific Society, were awarded certificates for their successful presentations during a dedicated ceremony.
The awarding ceremony was attended by Professor Elshad Mammadov, Head of the Department of Economics and Economic Relations, and faculty members of the department. Professor Mammadov emphasized the value of students' scientific activities and highly praised their successful presentations. He noted that such conferences would provide them with greater opportunities for scientific development in the future.
During the event, certificates were presented to the awarded students, who were encouraged to participate more actively in such events and continue their achievements in the field of science.
The students made valuable contributions to the conference with their interesting and insightful thoughts on the future development of Azerbaijan's economy.
This event aimed to increase students' interest in scientific activities and support their academic success at the university.