Odlar Yurdu Universiteti İsveçdə keçirilən beynəlxalq tədbirdə təmsil olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetinin Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dos. Qabil Qafarov İsveçin Kral Texnologiya İnstitutunda (Royal Institute of Technology, KTH) "Azərbaycan ali təhsilində dayanıqlı sahibkarlıq ekosisteminin gücləndirilməsi" mövzusunda genişmiqyaslı beynəlxalq tədbirdə iştirak etmişdir.
Bu tədbir Avropa İttifaqının dəstəyi ilə həyata keçirilən "ENGAGE" layihəsi çərçivəsində sahibkarlıq təhsilinin inkişafına və ali təhsil sistemində innovativ yanaşmaların tətbiqinə həsr olunmuşdur.
Tədbirin ilk günündə iştirakçılara həftəlik iş planı təqdim edilmiş, layihənin əsas məqsədləri və perspektivləri ətraflı müzakirə olunmuşdur. İsveçin sahibkarlıq təhsili sahəsindəki təcrübəsi xüsusi diqqət mərkəzində olmuşdur. İştirakçılar gənclər arasında sahibkarlıq bacarıqlarının və innovativ düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsinə dair tətbiq olunan strategiyalar haqqında məlumat əldə etmişlər.
Sonrakı günlərdə layihə çərçivəsində görülmüş işlərin hesabatı təqdim edilmiş, 2025-ci il üçün fəaliyyət planları hazırlanmışdır. Bu müzakirələr zamanı milli və institusional səviyyədə sahibkarlıq ekosisteminin inkişafı ilə bağlı aktual məsələlər ön plana çıxarılmışdır.
Odlar Yurdu Universitetinin bu tədbirdə təmsil olunması universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsi və innovativ tədris yanaşmalarının inkişafına verdiyi töhfənin göstəricisidir.
Bu tədbir həm Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin, həm də Odlar Yurdu Universitetinin beynəlxalq aləmdə nüfuzunun artmasına və təhsil sistemində yeni yanaşmaların tətbiqinə zəmin yaratmışdır.

Odlar Yurdu University represented at an International event in Sweden
The Vice-Rector for Educational Organization and New Teaching Technologies of Odlar Yurdu University, Associate Professor Qabil Qafarov, participated in a large-scale international event held at the Royal Institute of Technology (KTH) in Sweden. The event focused on “Strengthening the Sustainable Entrepreneurship Ecosystem in Azerbaijan's Higher Education.”
This event was part of the “ENGAGE” project, supported by the European Union, and dedicated to the development of entrepreneurship education and the implementation of innovative approaches in the higher education system.
On the first day of the event, participants were presented with a weekly work plan, and the main objectives and future perspectives of the project were discussed in detail. Special attention was given to Sweden's experience in entrepreneurship education. Participants gained insights into strategies for fostering entrepreneurial skills and innovative thinking among youth.
In the following days, a report on the project's progress was presented, and activity plans for 2025 were developed. During these discussions, current issues related to the development of entrepreneurship ecosystems at national and institutional levels were highlighted.
The participation of Odlar Yurdu University in this event demonstrates its commitment to expanding international collaborations and contributing to the development of innovative teaching approaches. This event has paved the way for enhancing the international reputation of Azerbaijan's higher education institutions and Odlar Yurdu University, as well as the adoption of new approaches in the education system.