Odlar Yurdu Universiteti İsveçdə keçirilən beynəlxalq tədbirdə təmsil olunmuşdur
Odlar Yurdu Universitetinin Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektoru, dos. Qabil Qafarov İsveçin Kral Texnologiya İnstitutunda (Royal Institute of Technology, KTH) "Azərbaycan ali təhsilində dayanıqlı sahibkarlıq ekosisteminin gücləndirilməsi" mövzusunda genişmiqyaslı beynəlxalq tədbirdə iştirak etmişdir.
Bu tədbir Avropa İttifaqının dəstəyi ilə həyata keçirilən "ENGAGE" layihəsi çərçivəsində sahibkarlıq təhsilinin inkişafına və ali təhsil sistemində innovativ yanaşmaların tətbiqinə həsr olunmuşdur.
Tədbirin ilk günündə iştirakçılara həftəlik iş planı təqdim edilmiş, layihənin əsas məqsədləri və perspektivləri ətraflı müzakirə olunmuşdur. İsveçin sahibkarlıq təhsili sahəsindəki təcrübəsi xüsusi diqqət mərkəzində olmuşdur. İştirakçılar gənclər arasında sahibkarlıq bacarıqlarının və innovativ düşüncə tərzinin inkişaf etdirilməsinə dair tətbiq olunan strategiyalar haqqında məlumat əldə etmişlər.
Sonrakı günlərdə layihə çərçivəsində görülmüş işlərin hesabatı təqdim edilmiş, 2025-ci il üçün fəaliyyət planları hazırlanmışdır. Bu müzakirələr zamanı milli və institusional səviyyədə sahibkarlıq ekosisteminin inkişafı ilə bağlı aktual məsələlər ön plana çıxarılmışdır.
Odlar Yurdu Universitetinin bu tədbirdə təmsil olunması universitetin beynəlxalq əlaqələrinin genişləndirilməsi və innovativ tədris yanaşmalarının inkişafına verdiyi töhfənin göstəricisidir.
Bu tədbir həm Azərbaycan ali təhsil müəssisələrinin, həm də Odlar Yurdu Universitetinin beynəlxalq aləmdə nüfuzunun artmasına və təhsil sistemində yeni yanaşmaların tətbiqinə zəmin yaratmışdır.

Университет Одлар Юрду был представлен на международном мероприятии в Швеции
Проректор по организации обучения и новым образовательным технологиям Университета Одлар Юрду, доц. Габиль Гафаров принял участие в крупномасштабном международном мероприятии, прошедшем в Королевском технологическом институте Швеции (Royal Institute of Technology, KTH). Темой мероприятия стало «Укрепление устойчивой экосистемы предпринимательства в высшем образовании Азербайджана».
Мероприятие было организовано в рамках проекта «ENGAGE» при поддержке Европейского Союза и было посвящено развитию предпринимательского образования и внедрению инновационных подходов в системе высшего образования.
В первый день участникам был представлен недельный план работы, подробно обсуждены основные цели и перспективы проекта. Особое внимание было уделено опыту Швеции в области предпринимательского образования. Участники получили информацию о стратегиях, направленных на развитие предпринимательских навыков и инновационного мышления среди молодежи.
В последующие дни был представлен отчет о проделанной работе в рамках проекта и разработаны планы деятельности на 2025 год. В ходе обсуждений на первый план были вынесены актуальные вопросы развития экосистемы предпринимательства на национальном и институциональном уровнях.
Участие Университета Одлар Юрду  в этом мероприятии свидетельствует о его стремлении к расширению международных связей и внесению вклада в развитие инновационных подходов к обучению. Это мероприятие способствовало повышению международного авторитета как высших учебных заведений Азербайджана, так и самого Университета Одлар Юрду, а также создало условия для внедрения новых подходов в образовательную систему.