OYU-da Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə tədbir təşkil olunmuşdur. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə açıq elan edilmiş, daha sonra Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatı, millət vəkili, professor Samir Vəliyev bayram münasibətilə gəncləri təbrik etmiş və çıxışında qeyd etmişdir ki, ölkəmizdə gənclərin mənəvi-ideoloji və fiziki tərbiyəsinə, onların sağlamlığının qorunmasına xüsusi diqqət yetirilir. O vurğulamışdır ki, Azərbaycanın qüdrətli dövlətə çevrilməsi naminə gənclərin potensialından səmərəli istifadə edilməsi və bunun üçün əlverişli şəraitin yaradılması Ümummilli Lider Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi dövlət gənclər siyasətinin əsasını təşkil edir.
Daha sonra tədbirdə tələbələrimiz tərəfindən hazırlanan 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş videoçarx təqdim edilmişdir.
Tədbir zamanı universitetimizin və kollecimizin ictimai həyatında fəallığı ilə seçilən bir qrup tələbə fəxri fərmanlar və mükafatlarla təltif edilmişlər.
Tədbir tələbələrimizin ifasında musiqi nömrələri ilə davam etmiş və bayram əhval-ruhiyyəsində yekunlaşmışdır.

В УОЮ прошло мероприятие, посвященное "2 февраля – Дню молодежи Азербайджана"
В Университете Одлар Юрду было организовано мероприятие, посвященное "2 февраля – Дню молодежи Азербайджана". Мероприятие было открыто с исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики, затем последовала минута молчания в память о героях Отечественной войны.
С приветственным словом выступил Самир Валиев, депутат Милли Меджлиса Азербайджанской Республики, профессор, который поздравил молодежь с праздником и отметил, что в нашей стране уделяется особое внимание духовному, идеологическому и физическому воспитанию молодежи, а также охране их здоровья. Он подчеркнул, что эффективное использование потенциала молодежи и создание для этого благоприятных условий является основой молодежной политики, установленной общенациональным лидером Гейдаром Алиевым для укрепления азербайджанского государства.
Позже был представлен видеоролик, подготовленный нашими студентами, посвященный "2 февраля – Дню молодежи Азербайджана".
В ходе мероприятия группа студентов, отличившихся активным участием в общественной жизни нашего университета и колледжа, была награждена почетными грамотами и призами.