OYU-da Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Günü münasibətilə tədbir təşkil olunmuşdur. Tədbir Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə açıq elan edilmiş, daha sonra Vətən müharibəsi şəhidlərinin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Tədbirdə açılış nitqi ilə çıxış edən Azərbaycan Respublikasının Milli Məclisinin deputatı, millət vəkili, professor Samir Vəliyev bayram münasibətilə gəncləri təbrik etmiş və çıxışında qeyd etmişdir ki, ölkəmizdə gənclərin mənəvi-ideoloji və fiziki tərbiyəsinə, onların sağlamlığının qorunmasına xüsusi diqqət yetirilir. O vurğulamışdır ki, Azərbaycanın qüdrətli dövlətə çevrilməsi naminə gənclərin potensialından səmərəli istifadə edilməsi və bunun üçün əlverişli şəraitin yaradılması Ümummilli Lider Heydər Əliyevin müəyyənləşdirdiyi dövlət gənclər siyasətinin əsasını təşkil edir.
Daha sonra tədbirdə tələbələrimiz tərəfindən hazırlanan 2 Fevral – Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş videoçarx təqdim edilmişdir.
Tədbir zamanı universitetimizin və kollecimizin ictimai həyatında fəallığı ilə seçilən bir qrup tələbə fəxri fərmanlar və mükafatlarla təltif edilmişlər.
Tədbir tələbələrimizin ifasında musiqi nömrələri ilə davam etmiş və bayram əhval-ruhiyyəsində yekunlaşmışdır.

An event dedicated to the Day of Azerbaijani Youth was held at OYU
An event was organized at Odlar Yurdu University in honor of the "2nd of February – Day of Azerbaijani Youth." The event was opened with the National Anthem of the Republic of Azerbaijan, followed by a one-minute silence to honor the memory of the martyrs of the Patriotic War.
In his opening speech, Samir Valiyev, a member of the National Assembly of the Republic of Azerbaijan, professor, and deputy, congratulated the youth on the holiday and emphasized that special attention is given to the moral, ideological, and physical education of youth in our country, as well as to their health protection. He pointed out that the effective use of youth potential and the creation of favorable conditions for this is the foundation of the state youth policy defined by National Leader Heydar Aliyev for the strengthening of the Azerbaijani state.
Later, a video clip dedicated to the "2nd of February – Day of Azerbaijani Youth," prepared by our students, was presented.
During the event, a group of students who stood out for their active participation in the public life of our university and college were awarded honorary diplomas and prizes.