Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin, Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin və Odlar Yurdu Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə "Fashion Style - 2019" moda festivalı keçirildi. 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr olunan bu tədbirdə ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinin tələbələri iştirak etdilər.
Festivalın əsas məqsədi gənclərin yaradıcılıq potensialını üzə çıxarmaq, onların innovativ ideyalarını dəstəkləmək və asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək idi.
Tədbirdə Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin rəis müavini Aydın Yusifov, Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev, universitetin müəllim heyəti, fəal gənclər və məktəblilər iştirak etdilər. Açılış mərasimində çıxış edən Aydın Yusifov tədbir iştirakçılarını qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni İl münasibətilə təbrik edərək bu bayramın əhəmiyyəti və ümummilli lider Heydər Əliyevin milli həmrəyliyin möhkəmləndirilməsi sahəsində gördüyü işlərdən bəhs etdi.
Festival çərçivəsində tələbələr ziyafət geyimləri nominasiyası üzrə öz modellərini nümayiş etdirdilər. Münsiflər heyətinin qiymətləndirməsi nəticəsində qaliblər aşağıdakı kimi müəyyən olundu:
• Qızlar arasında
• I yer – Odlar Yurdu Universitetinin tələbəsi Məmmədova Şölə
• II yer – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbəsi Kərimova Rəfiqə
• III yer – Odlar Yurdu Universitetinin tələbəsi Quliyeva Pərvanə
• Oğlanlar arasında
• I yer – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin tələbəsi Hüseynov Nurlan
• II yer – Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Osmanov Vüsal
• III yer – Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin tələbəsi Atamoğlanov Azər
Qaliblər təşkilatçılar tərəfindən diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırıldılar.
Festivalda Odlar Yurdu Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Odlar Yurdu KolleciBakı Humanitar Kollecinin tələbələri iştirak etdilər.
Tədbir Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri tərəfindən hazırlanmış konsert proqramı ilə başa çatdı.

Odlar Yurdu University hosted the "Fashion Style – 2019" fashion festival, organized in collaboration with the Baku City Youth and Sports Head Office, the Narimanov District Youth and Sports Department, and Odlar Yurdu University. The festival was dedicated to the 31st of December – Solidarity Day of World Azerbaijanis and brought together students from higher and secondary specialized educational institutions.
The main goal of the event was to showcase the creative potential of young people, support their innovative ideas, and provide meaningful leisure activities.
The festival was attended by the Deputy Head of the Baku City Youth and Sports Head Office, Aydın Yusifov, the Rector of Odlar Yurdu University, Professor Ahmad Valiyev, university faculty members, active youth, and schoolchildren. In his speech, Aydın Yusifov congratulated the participants on the upcoming New Year and the Solidarity Day of World Azerbaijanis, highlighted the history of the holiday, and emphasized the invaluable contribution of national leader Heydar Aliyev in strengthening national unity.
During the festival, students showcased their evening wear designs. Based on the jury's evaluations, the winners were:
• Among female participants:
• 1st place – Shola Mammadova (Odlar Yurdu University)
• 2nd place – Rafiqa Karimova (Azerbaijan State University of Economics)
• 3rd place – Parvana Guliyeva (Odlar Yurdu University)
• Among male participants:
• 1st place – Nurlan Huseynov (Azerbaijan State Pedagogical University)
• 2nd place – Vusal Osmanov (Western Caspian University)
• 3rd place – Azer Atamoglanov (Azerbaijan State University of Culture and Arts)
The winners were awarded diplomas and gifts by the organizers.
Students from Odlar Yurdu University, Azerbaijan Tourism and Management University, Azerbaijan State Academy of Physical Education and Sports, Western Caspian University, Azerbaijan State Oil and Industry University, Azerbaijan State Pedagogical University, Azerbaijan State University of Culture and Arts, Baku State University, Azerbaijan State University of Economics, Azerbaijan Technical University, Sumgayit State University, Odlar Yurdu College, and Baku Humanitarian College participated in the festival.