Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin, Nərimanov Rayon Gənclər və İdman İdarəsinin və Odlar Yurdu Universitetinin birgə təşkilatçılığı ilə "Fashion Style - 2019" moda festivalı keçirildi. 31 Dekabr – Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Gününə həsr olunan bu tədbirdə ali və orta ixtisas təhsil müəssisələrinin tələbələri iştirak etdilər.
Festivalın əsas məqsədi gənclərin yaradıcılıq potensialını üzə çıxarmaq, onların innovativ ideyalarını dəstəkləmək və asudə vaxtlarını səmərəli təşkil etmək idi.
Tədbirdə Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsinin rəis müavini Aydın Yusifov, Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyev, universitetin müəllim heyəti, fəal gənclər və məktəblilər iştirak etdilər. Açılış mərasimində çıxış edən Aydın Yusifov tədbir iştirakçılarını qarşıdan gələn Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni İl münasibətilə təbrik edərək bu bayramın əhəmiyyəti və ümummilli lider Heydər Əliyevin milli həmrəyliyin möhkəmləndirilməsi sahəsində gördüyü işlərdən bəhs etdi.
Festival çərçivəsində tələbələr ziyafət geyimləri nominasiyası üzrə öz modellərini nümayiş etdirdilər. Münsiflər heyətinin qiymətləndirməsi nəticəsində qaliblər aşağıdakı kimi müəyyən olundu:
• Qızlar arasında
• I yer – Odlar Yurdu Universitetinin tələbəsi Məmmədova Şölə
• II yer – Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbəsi Kərimova Rəfiqə
• III yer – Odlar Yurdu Universitetinin tələbəsi Quliyeva Pərvanə
• Oğlanlar arasında
• I yer – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin tələbəsi Hüseynov Nurlan
• II yer – Qərbi Kaspi Universitetinin tələbəsi Osmanov Vüsal
• III yer – Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin tələbəsi Atamoğlanov Azər
Qaliblər təşkilatçılar tərəfindən diplom və hədiyyələrlə mükafatlandırıldılar.
Festivalda Odlar Yurdu Universiteti, Azərbaycan Turizm və Menecment Universiteti, Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyası, Qərbi Kaspi Universiteti, Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti, Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universiteti, Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universiteti, Bakı Dövlət Universiteti, Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti, Azərbaycan Texniki Universiteti, Sumqayıt Dövlət Universiteti, Odlar Yurdu KolleciBakı Humanitar Kollecinin tələbələri iştirak etdilər.
Tədbir Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri tərəfindən hazırlanmış konsert proqramı ilə başa çatdı.

В Университете Одлар Юрду прошел модный фестиваль «Fashion Style – 2019»
В Университете Одлар Юрду состоялся модный фестиваль «Fashion Style – 2019», организованный совместно с Главным управлением молодежи и спорта города Баку, Управлением молодежи и спорта Наримановского района и Университетом Одлар Юрду. Фестиваль был приурочен ко Дню солидарности азербайджанцев мира (31 декабря) и собрал студентов высших и средних специальных учебных заведений.
Основной целью мероприятия было раскрытие творческого потенциала молодежи, поддержка их инновационных идей и организация досуга.
В фестивале приняли участие заместитель начальника Главного управления молодежи и спорта города Баку Айдын Юсифов, ректор Университета Одлар Юрду, профессор Ахмед Велиев, преподаватели университета, активная молодежь и школьники. В своем выступлении Айдын Юсифов поздравил участников с наступающим Новым годом и Днем солидарности азербайджанцев мира, рассказал об истории этого праздника и подчеркнул выдающийся вклад общенационального лидера Гейдара Алиева в укрепление национального единства.
В рамках фестиваля студенты продемонстрировали свои наряды в номинации вечерних платьев. По результатам оценок жюри были определены победители:
• Среди девушек:
• I место – Шёля Мамедова (Университет Одлар Юрду)
• II место – Рафика Керимова (Азербайджанский государственный экономический университет)
• III место – Парвана Гулиева (Университет Одлар Юрду)
• Среди юношей:
• I место – Нурлан Гусейнов (Азербайджанский государственный педагогический университет)
• II место – Вюсал Османов (Западнокаспийский университет)
• III место – Азер Атамогланов (Азербайджанский государственный университет культуры и искусств)
Победители были награждены дипломами и памятными подарками.
В фестивале приняли участие студенты Университета Одлар Юрду, Азербайджанского университета туризма и менеджмента, Азербайджанской государственной академии физической культуры и спорта, Западнокаспийского университета, Азербайджанского государственного университета нефти и промышленности, Азербайджанского государственного педагогического университета, Азербайджанского государственного университета культуры и искусств, Бакинского государственного университета, Азербайджанского государственного экономического университета, Азербайджанского технического университета, Сумгайытского государственного университета, Колледжа Одлар Юрду и Бакинского гуманитарного колледжа.