OYU-da Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması ilə bağlı maraqlı tərəflərin fikirləri dinlənilib
03 Aprel, 2017
1093
Odlar Yurdu Universitetində 2017-2022-ci illəri əhatə edən Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanmasında maraqlı tərəflərin fikirləri dinlənilib. İclasda əmək bazarını təmsil edən Oksigen Klinik Xəstəxanasının, Muğan Bankın, BSB Tam Orta İnnovasiyalar Məktəbinin, Müasir İnnovasiyalar Liseyinin və Irrigation.az LLC şirkətinin nümayəndələri iştirak edərək əmək bazarının tələblərinə uyğun olan müasir ixtisasların tədrisinin təklif edilməsinin zəruriliyini vurğulamışlar.
İclasda, həmçinin, Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və struktur bölmələrin rəhbərləri də iştirak edərək, SİP-in strateji məqsəd və hədəflərinin formalaşmasında keyfiyyət təminatı və beynəlmiləlləşmə siyasətinin vacibliyini qeyd etmişlər. Tələbələri təmsil edən Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin nümayəndələri də iclasda iştirak edərək, tələbələrlə keçirilmiş görüşlər nəticəsində qeydə alınan təkliflərin SİP-də yer almasının, bu planın hazırlanması üçün önəmli amil olduğunu vurğulamışlar.

The opinions of interested parties regarding the preparation of the Strategic Development Plan (SDP) were heard at OYU
03 April, 2017
1094
At Odlar Yurdu University, the opinions of interested parties regarding the preparation of the Strategic Development Plan (SDP) for the period 2017-2022 were heard. Representatives of organizations such as Oksigen Clinic Hospital, Muğan Bank, BSB Full Secondary Innovation School, Modern Innovations Lyceum, and Irrigation.az LLC participated in the meeting and emphasized the need to offer modern specializations in line with labor market demands.
The meeting was also attended by the faculty members and department heads of Odlar Yurdu University, who emphasized the importance of quality assurance and internationalization policies in the formation of the strategic goals and objectives of the SDP. Representatives of the Student Youth Organization and the Student Scientific Society, representing the students, also participated in the meeting and emphasized that including the suggestions collected during meetings with students is an important factor in the preparation of this plan.