OYU-da Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması ilə bağlı maraqlı tərəflərin fikirləri dinlənilib
03 Aprel, 2017
1093
Odlar Yurdu Universitetində 2017-2022-ci illəri əhatə edən Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanmasında maraqlı tərəflərin fikirləri dinlənilib. İclasda əmək bazarını təmsil edən Oksigen Klinik Xəstəxanasının, Muğan Bankın, BSB Tam Orta İnnovasiyalar Məktəbinin, Müasir İnnovasiyalar Liseyinin və Irrigation.az LLC şirkətinin nümayəndələri iştirak edərək əmək bazarının tələblərinə uyğun olan müasir ixtisasların tədrisinin təklif edilməsinin zəruriliyini vurğulamışlar.
İclasda, həmçinin, Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti və struktur bölmələrin rəhbərləri də iştirak edərək, SİP-in strateji məqsəd və hədəflərinin formalaşmasında keyfiyyət təminatı və beynəlmiləlləşmə siyasətinin vacibliyini qeyd etmişlər. Tələbələri təmsil edən Tələbə Gənclər Təşkilatı və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin nümayəndələri də iclasda iştirak edərək, tələbələrlə keçirilmiş görüşlər nəticəsində qeydə alınan təkliflərin SİP-də yer almasının, bu planın hazırlanması üçün önəmli amil olduğunu vurğulamışlar.

В УОЮ были выслушаны мнения заинтересованных сторон по подготовке Стратегического плана развития (СПР)
03 Апрель, 2017
1056
В Одлар Юрду Университете были выслушаны мнения заинтересованных сторон по подготовке Стратегического плана развития (СПР) на 2017-2022 годы. На встрече присутствовали представители таких организаций, как Клиника Оксиген, Муган Банк, BSB Полная Средняя Инновационная Школа, Лицей Современных Инноваций и Irrigation.az LLC. Они подчеркнули необходимость предложения современных специальностей, соответствующих требованиям рынка труда.
На встрече также присутствовали профессорско-преподавательский состав и руководители структурных подразделений Университета Одлар Юрду, которые подчеркнули важность обеспечения качества и политики интернационализации в процессе формирования стратегических целей и задач СПР. Представители Студенческой молодежной организации и Студенческого научного общества, представляющие студентов, также участвовали в встрече и подчеркнули, что учёт предложений, собранных на встречах с студентами, является важным фактором при разработке этого плана.