Odlar Yurdu Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Elmi Şuranın növbəti iclası keçirilmişdir. İclasa universitetin rektoru, professor Əhməd Vəliyev sədrlik etmişdir. Rektor iclas iştirakçılarını salamlayaraq gündəlikdə nəzərdə tutulan məsələlər barədə məlumat vermişdir.
İclasın ilk müzakirə mövzusu Odlar Yurdu Universitetinin institusional akkreditasiyaya hazırlığı çərçivəsində tərtib edilmiş özünüitəhili hesabatın nəticələri olmuşdur. Məsələ ilə bağlı Keyfiyyət təminatı, innovasiyalar və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov, Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektor, dosent Qabil Qafarov və Keyfiyyətin təminatı və qiymətləndirmə departamentinin rəhbəri, professor Eldar Hüseynov çıxış edərək hesabatın əsas göstəriciləri, qiymətləndirmə meyarları və əldə olunmuş nəticələr barədə ətraflı məlumat təqdim etmişlər.
İclasda həmçinin 2025-ci ilin 29–30 may tarixlərində keçiriləcək “Ağıllı ətraf mühit və yaşıl texnologiyalar” (ICSEGT-2025) beynəlxalq elmi konfransına hazırlıq məsələsi müzakirə olunmuşdur. Məsələ ilə bağlı Keyfiyyət təminatı, innovasiyalar və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov çıxış edərək konfransın təşkili, tərəfdaş qurumlarla əməkdaşlıq, məqalələrin qəbulu və elmi platformaların inteqrasiyası istiqamətində görülən işlər barədə ətraflı məlumat vermişdir.
Müzakirələr zamanı Elmi Şura üzvləri tərəfindən qeyd olunan məsələlərə dair təklif və rəy səsləndirilmiş, gündəlikdəki bütün məsələlər üzrə müvafiq qərarlar qəbul edilmişdir.
İclas, Odlar Yurdu Universitetində akademik fəaliyyətin təkmilləşdirilməsi, keyfiyyətin təminatı və beynəlxalq elmi inteqrasiyanın gücləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən sistemli tədbirlərin növbəti göstəricisi kimi qiymətləndirilmişdir.

В Университете Одлар Юрду состоялось очередное заседание Научного совета
В Университете Одлар Юрду состоялось очередное заседание Научного совета. Заседание вел ректор университета, профессор Ахмед Валиев. Ректор поприветствовал участников и предоставил информацию о вопросах, включенных в повестку дня.
Первым вопросом обсуждения стал результат самооценочного отчета, подготовленного в рамках подготовки университета к институциональной аккредитации. Проректор по обеспечению качества, инновациям и международным связям, профессор Фахреддин Мамедов, проректор по организации учебного процесса и новым образовательным технологиям, доцент Габиль Гафаров и заведующий кафедрой обеспечения качества и оценки, профессор Эльдар Гусейнов, представили подробную информацию о ключевых показателях, критериях оценки и полученных результатах отчета.
Также на заседании обсуждалась подготовка к международной научной конференции "Умная окружающая среда и зеленые технологии" (ICSEGT-2025), которая состоится 29-30 мая 2025 года. Проректор по обеспечению качества, инновациям и международным связям, профессор Фахреддин Мамедов, представил подробную информацию о организации конференции, сотрудничестве с партнёрскими организациями, приёме статей и интеграции научных платформ.
В ходе обсуждений члены Научного совета высказали предложения и замечания по поднятым вопросам, и были приняты соответствующие решения по всем вопросам повестки дня.
Заседание было оценено как ещё один показатель системных мер, направленных на совершенствование академической деятельности, обеспечение качества и укрепление международной научной интеграции в Университете Одлар Юрду .