Odlar Yurdu Universitetində SİP üzrə görüş keçirilib
Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illəri əhatə edən Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması məqsədilə maraqlı tərəflərin növbəti görüşü keçirilmişdir. Görüşdə iştirakçılara 2017-2022-ci illəri əhatə edən SİP-in yekun hesabatı təqdim olunmuşdur.
İclasda Vətəndaş Cəmiyyəti İnstitutlarını təmsil edən Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi yanında İctimai Şura, “Ümman” Əlil Uşaqlara Qayğı İctimai Birliyi, “Vətəndaşların Sosial Rifahı Naminə” İctimai Birliyi, “İnklüziv Cəmiyyət Naminə” İctimai Birliyi və “İqtisadçı Tələbələrin Elmi Fəaliyyətinə Yardım” İctimai Birliyinin nümayəndələri iştirak etmişdir. Onlar inklüziv mühitin inkişaf etdirilməsi, bu məqsədlə pandusların quraşdırılması, yeməkxana infrastrukturunun təkmilləşdirilməsi, tələbələrin beynəlxalq konfranslarda iştirakının və mübadilə proqramlarına cəlb edilməsinin genişləndirilməsi, eləcə də təhsilalanların sosial vəziyyətinin mütəmadi olaraq qiymətləndirilməsinin təmin edilməsi kimi məsələlərin Strateji İnkişaf Planında yer almasını təklif etmişlər.
İclasda OYU-nun struktur bölmələrinin nümayəndələri yeni elmi-tədqiqat strategiyasının və beynəlmiləlləşmə siyasətinin formalaşdırılmasının vacibliyini vurğulayaraq, bu məsələlərin SİP-də yer almasının zəruriliyini qeyd etmişlər. Bundan əlavə, OYU-nun tələbələrini təmsil edən Tələbə Elmi Cəmiyyətinin (TEC) və Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) sədrləri, SİP-in hazırlanması ilə bağlı tələbələrlə keçirilən görüşlərin nəticələrinə əsasən irəli sürülən təkliflərin də Strateji İnkişaf Planında əks olunmasının, tələbələrin şəxsi inkişaf potensialının artırılması baxımından faydalı olacağını bildirmişlər.

A meeting on the Strategic Development Plan (SDP) held at Odlar Yurdu University
A meeting on the preparation of the 2022-2027 Strategic Development Plan (SDP) was held at Odlar Yurdu University. During the meeting, participants were presented with the final report on the 2017-2022 SDP.
Representatives from Civil Society Institutions, including the Public Council under the Ministry of Labour and Social Protection of Population, the "Ümman" Public Union for Care of Disabled Children, the Public Union "For the Social Welfare of Citizens," the Public Union "For an Inclusive Society," and the Public Union "Support for Scientific Activities of Economics Students," participated in the meeting. They proposed that the SDP include measures for the development of an inclusive environment, installation of ramps, improvement of cafeteria infrastructure, expansion of student participation in international conferences and exchange programs, as well as ensuring the regular assessment of students' social conditions.
Representatives from Odlar Yurdu University’s structural divisions emphasized the importance of establishing a new scientific research strategy and internationalization policy, suggesting that these issues be included in the SDP. Additionally, the heads of the Student Scientific Society (TEC) and the Student Youth Organization (TGT) representing the students of OYU expressed that the proposals formed during meetings with students on the preparation of the SDP should also be included, as they would be beneficial for the development of students' personal growth potential.