OYU-da “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində ilk infosessiya uğurla həyata keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin təşkilatçılığı ilə İqtisadi islahatların təhlili və kommunikasiya mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində ilk infosessiya universitetin ev sahibliyi ilə uğurla gerçəkləşdirilmişdir.
Layihənin təqdimat mərasimində Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri, gənc startapçılar və innovasiya sahəsinə maraq göstərən digər iştirakçılar fəal iştirak etmişlər. Infosessiyada məqsəd gənclərin innovativ potensialını gücləndirmək, startap yönümlü düşüncə tərzini təşviq etmək və onları beynəlxalq innovasiya mühitinə inteqrasiya imkanları ilə tanış etmək olmuşdur.
Tədbir çərçivəsində “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramı barədə ətraflı məlumat təqdim etmişdir. O bildirmişdir ki, bu proqramın əsas məqsədi yaşıl texnologiyalar və rəqəmsal inkişaf sahəsində fəaliyyət göstərən startaplara dəstək göstərmək, ekosistemə yeni təşəbbüslər qazandırmaq, regional əməkdaşlığı dərinləşdirmək və investisiya imkanlarını artırmaqdır.
Tədbirin təşkilində fəal rol alan Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin rəhbəri, Riyaziyyat və rəqəmsal texnologiyalar kafedrasının müəllimi Rəvanə Göyüşlü layihənin universitetdə reallaşdırılmasının tələbələrin təşəbbüskarlıq və innovasiya bacarıqlarının inkişafı baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığını qeyd etmişdir.
Odlar Yurdu Universiteti bundan sonra da gənclərin ideyalarını reallaşdırmaları üçün innovativ təşəbbüslərə dəstək verməyi və startap ekosisteminin inkişafına töhfə göstərməyi qarşısına məqsəd qoymuşdur.

Первая информационная сессия проекта "Startup School 3" успешно прошла в Университете "Одлар Юрду"
Первая информационная сессия проекта "Startup School 3", организованная Центром стартапов и инкубации Университета "Одлар Юрду" в рамках портала "Enterprise Azerbaijan", который является оператором Центра анализа экономических реформ и коммуникаций, успешно состоялась в университете.
На презентации проекта активно приняли участие студенты Университета "Одлар Юрду", молодые стартаперы и другие заинтересованные участники в области инноваций. Цель информационной сессии состояла в укреплении инновационного потенциала молодежи, продвижении стартап-ориентированного мышления и знакомстве с возможностями интеграции в международную инновационную среду.
В рамках мероприятия Иса Гасымов, руководитель портала "Enterprise Azerbaijan", представил подробную информацию о международной акселерационной программе "Зеленый и Цифровой Шелковый Путь". Он отметил, что основная цель программы — поддержка стартапов в области зеленых технологий и цифрового развития, внедрение новых инициатив в экосистему, углубление регионального сотрудничества и увеличение инвестиционных возможностей.
Ревана Гёйюшлю, руководитель Центра стартапов и инкубации Университета "Одлар Юрду" и преподаватель кафедры математики и цифровых технологий, подчеркнула важность реализации проекта в университете для развития предпринимательских и инновационных навыков студентов.
Университет "Одлар Юрду" ставит перед собой цель продолжать поддерживать инновационные инициативы и вносить вклад в развитие стартап-экосистемы, помогая молодежи реализовывать свои идеи.