OYU-da “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində ilk infosessiya uğurla həyata keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin təşkilatçılığı ilə İqtisadi islahatların təhlili və kommunikasiya mərkəzinin operatoru olduğu “Enterprise Azerbaijan” portalının “Startup School 3” layihəsi çərçivəsində ilk infosessiya universitetin ev sahibliyi ilə uğurla gerçəkləşdirilmişdir.
Layihənin təqdimat mərasimində Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri, gənc startapçılar və innovasiya sahəsinə maraq göstərən digər iştirakçılar fəal iştirak etmişlər. Infosessiyada məqsəd gənclərin innovativ potensialını gücləndirmək, startap yönümlü düşüncə tərzini təşviq etmək və onları beynəlxalq innovasiya mühitinə inteqrasiya imkanları ilə tanış etmək olmuşdur.
Tədbir çərçivəsində “Enterprise Azerbaijan” portalının rəhbəri İsa Qasımov “Yaşıl və Rəqəmsal İpək Yolu” beynəlxalq akselerasiya proqramı barədə ətraflı məlumat təqdim etmişdir. O bildirmişdir ki, bu proqramın əsas məqsədi yaşıl texnologiyalar və rəqəmsal inkişaf sahəsində fəaliyyət göstərən startaplara dəstək göstərmək, ekosistemə yeni təşəbbüslər qazandırmaq, regional əməkdaşlığı dərinləşdirmək və investisiya imkanlarını artırmaqdır.
Tədbirin təşkilində fəal rol alan Odlar Yurdu Universitetinin Startap və inkubasiya mərkəzinin rəhbəri, Riyaziyyat və rəqəmsal texnologiyalar kafedrasının müəllimi Rəvanə Göyüşlü layihənin universitetdə reallaşdırılmasının tələbələrin təşəbbüskarlıq və innovasiya bacarıqlarının inkişafı baxımından mühüm əhəmiyyət daşıdığını qeyd etmişdir.
Odlar Yurdu Universiteti bundan sonra da gənclərin ideyalarını reallaşdırmaları üçün innovativ təşəbbüslərə dəstək verməyi və startap ekosisteminin inkişafına töhfə göstərməyi qarşısına məqsəd qoymuşdur.

First info session of the "Startup School 3" project successfully held at Odlar Yurdu University
The first info session of the “Startup School 3” project, organized by the Startup and Incubation Center of Odlar Yurdu University and operated under the “Enterprise Azerbaijan” portal in collaboration with the Center for Economic Reform Analysis and Communication, was successfully held at the university.
During the event, students of Odlar Yurdu University, young entrepreneurs, and other participants interested in the field of innovation actively engaged. The goal of the info session was to enhance the innovative potential of young people, promote a startup-oriented mindset, and introduce them to opportunities for integration into the international innovation environment.
As part of the event, Isa Qasimov, the head of the “Enterprise Azerbaijan” portal, provided detailed information about the “Green and Digital Silk Road” international acceleration program. He stated that the main goal of the program is to support startups operating in the fields of green technologies and digital development, introduce new initiatives to the ecosystem, deepen regional cooperation, and increase investment opportunities.
Rəvanə Goyushlu, the head of Odlar Yurdu University’s Startup and Incubation Center and a faculty member of the Department of Mathematics and Digital Technologies, emphasized the significant importance of implementing the project at the university for the development of students' entrepreneurial and innovation skills.
Odlar Yurdu University aims to continue supporting innovative initiatives and contributing to the development of the startup ecosystem, helping young people realize their ideas.