Odlar Yurdu Universiteti və Kolleci Azərbaycanın qəhrəman şəhidlərinin əziz xatirəsini dərin ehtiramla anır, qazilərinə və əsgərlərinə minnətdarlıqla ehtiram göstərir
27 Sentyabr, 2025
1774
27 sentyabr – Azərbaycanın qəhrəman şəhidlərinin Anım Günündə Odlar Yurdu Universiteti və Odlar Yurdu Kollecinin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbələri Vətənimizin bütövlüyü və müstəqilliyi uğrunda canından keçən şəhidlərimizin əziz xatirəsini dərin hörmətlə anır, yaralanaraq qazilik zirvəsinə ucalan igidlərimizə və döyüş meydanında igidlik göstərmiş bütün əsgərlərimizə minnətdarlıq və ehtiramlarını bildirirlər.
Ulu Öndər Heydər Əliyevin layiqli davamçısı, ata vəsiyyətini qətiyyətlə yerinə yetirən Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevin rəhbərliyi ilə qazanılmış tarixi Qələbə xalqımızın milli birliyinin, yenilməz iradəsinin və dövlətçilik əzminin parlaq təcəssümüdür. Şəhidlərimizin fədakarlığı, qazilərimizin dözümü və əsgərlərimizin igidliyi bu Zəfərin əbədi dayaqları kimi tariximizə yazılmışdır.
Odlar Yurdu Universiteti və Kolleci olaraq bildiririk ki, qəhrəmanlarımızın müqəddəs xatirəsi daim uca tutulacaq, qazilərimizə və əsgərlərimizə ehtiram heç vaxt azalmayacaq, onların miras qoyduğu güclü və qalib Azərbaycanı daha da yüksəltmək bizim ali borcumuz olacaqdır.

Университет и Колледж Одлар Юрду с глубоким почтением чтят светлую память героических шехидов Азербайджана и выражают благодарность ветеранам и солдатам
27 Сентябрь, 2025
1775
27 сентября – День Памяти героических шехидов Азербайджана. В этот знаменательный день руководство, профессорско-преподавательский состав и студенты Университета и Колледжа Одлар Юрду с глубоким уважением склоняют головы перед светлой памятью наших шехидов, отдавших жизнь за целостность и независимость Родины, и выражают искреннюю благодарность и почтение нашим ветеранам и солдатам, проявившим героизм на поле боя.
Историческая Победа, достигнутая под руководством Победоносного Верховного Главнокомандующего Ильхама Алиева – достойного продолжателя дела Общенационального Лидера Гейдара Алиева, является ярким воплощением национального единства нашего народа, его несгибаемой воли и верности государственности. Самоотверженность шехидов, стойкость ветеранов и доблесть солдат стали вечными опорами этой Победы, навсегда вписанными в историю Азербайджана.
Университет и Колледж Одлар Юрду заявляют, что священная память наших героев всегда будет чтиться, уважение к ветеранам и солдатам никогда не ослабнет, а повышение авторитета сильного и победоносного Азербайджана, который они нам завещали – наша высшая обязанность.