OYU-da “Karyera Həftəsi – 2025” çərçivəsində kitab sərgisi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universiteti 30 illik yubileyini qeyd etməkdədir. Bu yubiley münasibətilə təşkil olunmuş “Karyera Həftəsi” layihəsi çərçivəsində möhtəşəm bir tədbirə imza atılmışdır. Belə ki, Odlar Yurdu Universitetinin Strateji inkişaf və karyera departamenti “Qanun” nəşriyyatı ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində böyük marağa səbəb olmuş kitab sərgisi keçirmişdir.
Sərgi müddətində “Qanun” nəşriyyatının müxtəlif janrları əhatə edən zəngin kitab kolleksiyası nümayiş etdirilmişdir. Odlar Yurdu Universitetinin tələbə və müəllim heyəti sərgiyə böyük maraq göstərmişdir. Tədbirin ən diqqətçəkən elementlərindən biri universitet ərazisində fəaliyyət göstərmiş “Qanun” nəşriyyatının təkərli kitab dükanı olmuşdur. Mobilliyi ilə seçilən bu kitab dükanı tələbələrə sərgi boyu nəşrlərlə daha rahat tanış olmaq, sevimli kitablarına yerindəcə baxmaq və onları asanlıqla əldə etmək imkanı yaratmışdır.
Kitab sərgisi həm tələbələrin maariflənməsinə, həm də oxu mədəniyyətinin təbliğinə mühüm töhfələr vermişdir. Eyni zamanda, tədbir “Karyera Həftəsi”nin əsas məqsədlərinə uyğun olaraq iştirakçıların şəxsi inkişafına dəstək göstərmişdir.
“Karyera Həftəsi” çərçivəsində keçirilmiş bu kitab sərgisi tələbələrin elmə, ədəbiyyata və şəxsi inkişaf resurslarına əlçatanlığını əhəmiyyətli dərəcədə artırmışdır. Beləliklə, tədbir Odlar Yurdu Universitetinin 30 illik yubiley tədbirlərinə xüsusi bir rəng qatmışdır.

В УОЮ проведена книжная выставка в рамках «Недели карьеры – 2025»
Университет Одлар Юрду отмечает свое 30-летие. В рамках проекта «Неделя карьеры», организованного по случаю этого юбилея, состоялось грандиозное мероприятие. В частности, Департамент стратегического развития и карьеры Университета Одлар Юрду в сотрудничестве с издательством «Qanun» провел книжную выставку, вызвавшую большой интерес.
В течение выставки издательство «Qanun» представило богатую коллекцию книг, охватывающую различные жанры. Студенты и преподавательский состав Университета Одлар Юрду проявили большой интерес к выставке. Одним из самых примечательных элементов мероприятия стал мобильный книжный магазин (книжный фургон) издательства «Qanun», работавший на территории университета. Этот мобильный книжный магазин позволил студентам с большим удобством ознакомиться с изданиями на протяжении всей выставки, просмотреть свои любимые книги на месте и легко приобрести их.
Книжная выставка внесла важный вклад как в просвещение студентов, так и в популяризацию культуры чтения. В то же время, мероприятие поддержало личное развитие участников, что соответствует основным целям «Недели карьеры».
Эта книжная выставка, проведенная в рамках «Недели карьеры», значительно повысила доступ студентов к науке, литературе и ресурсам для личностного роста. Таким образом, мероприятие придало особый оттенок празднованию 30-летия Университета Одлар Юрду.