OYU-da “Karyera Həftəsi – 2025” çərçivəsində kitab sərgisi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universiteti 30 illik yubileyini qeyd etməkdədir. Bu yubiley münasibətilə təşkil olunmuş “Karyera Həftəsi” layihəsi çərçivəsində möhtəşəm bir tədbirə imza atılmışdır. Belə ki, Odlar Yurdu Universitetinin Strateji inkişaf və karyera departamenti “Qanun” nəşriyyatı ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində böyük marağa səbəb olmuş kitab sərgisi keçirmişdir.
Sərgi müddətində “Qanun” nəşriyyatının müxtəlif janrları əhatə edən zəngin kitab kolleksiyası nümayiş etdirilmişdir. Odlar Yurdu Universitetinin tələbə və müəllim heyəti sərgiyə böyük maraq göstərmişdir. Tədbirin ən diqqətçəkən elementlərindən biri universitet ərazisində fəaliyyət göstərmiş “Qanun” nəşriyyatının təkərli kitab dükanı olmuşdur. Mobilliyi ilə seçilən bu kitab dükanı tələbələrə sərgi boyu nəşrlərlə daha rahat tanış olmaq, sevimli kitablarına yerindəcə baxmaq və onları asanlıqla əldə etmək imkanı yaratmışdır.
Kitab sərgisi həm tələbələrin maariflənməsinə, həm də oxu mədəniyyətinin təbliğinə mühüm töhfələr vermişdir. Eyni zamanda, tədbir “Karyera Həftəsi”nin əsas məqsədlərinə uyğun olaraq iştirakçıların şəxsi inkişafına dəstək göstərmişdir.
“Karyera Həftəsi” çərçivəsində keçirilmiş bu kitab sərgisi tələbələrin elmə, ədəbiyyata və şəxsi inkişaf resurslarına əlçatanlığını əhəmiyyətli dərəcədə artırmışdır. Beləliklə, tədbir Odlar Yurdu Universitetinin 30 illik yubiley tədbirlərinə xüsusi bir rəng qatmışdır.

Book e xhibition held within the framework of "Career Week – 2025" at OYU
Odlar Yurdu University is celebrating its 30th anniversary. Within the scope of the "Career Week" project organized on the occasion of this anniversary, a magnificent event took place. Specifically, the Strategic Development and Career Department of Odlar Yurdu University, in collaboration with "Qanun" Publishing House, organized a book exhibition that generated great interest.
During the exhibition, "Qanun" Publishing House showcased its rich collection of books covering various genres. The students and faculty of Odlar Yurdu University showed significant interest in the exhibition. One of the most notable elements of the event was "Qanun" Publishing House's mobile bookshop (book van) operating within the university premises. This mobile bookshop allowed students to easily explore the publications throughout the exhibition, browse their favorite books on the spot, and acquire them easily.
The book exhibition made important contributions to both the enlightenment of students and the promotion of reading culture. Simultaneously, the event supported the personal development of the participants, in line with the main objectives of "Career Week."
This book exhibition, held within the framework of "Career Week," significantly increased students' access to science, literature, and personal development resources. Thus, the event added a special color to Odlar Yurdu University's 30th-anniversary celebrations.