Odlar Yurdu Universitetində “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı keçirilmişdir
yyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı baş tutmuşdur. Tədbir tələbələrin analitik düşüncə, komanda işi və operativ qərarvermə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə yönəlmişdir və universitet ictimaiyyəti tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır.
Yarışda Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT), Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) və Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) üzrə ümumilikdə 22 komanda iştirak etmişdir. Komandalar müxtəlif mövzuları əhatə edən suallara cavab vermiş, bilik və məntiq üzərində qurulan rəqabətli mübarizə aparmışdır.
Gərgin və maraqlı mübarizənin nəticələrinə əsasən, 1-ci yerin sahibi Odlar Yurdu Universitetinin TGT komandası olmuşdur. Qalib komanda güclü komanda işi, düzgün strategiya və yüksək bilik səviyyəsi ilə seçilmiş, turnirin ən yaxşısı adına layiq görülmüşdür. Həmin komanda ümumrespublika yarışmasına vəsiqə qazanmış, universitetimizi layiqincə təmsil etmək hüququ əldə etmişdir.
Odlar Yurdu Universitetində tələbələrin intellektual və yaradıcılıq qabiliyyətlərinin bu cür təşəbbüslərlə dəstəklənməsi onların bilik və bacarıqlarının inkişafına əhəmiyyətli töhfə vermişdir.

В Университете Одлар Юрду прошел интеллектуальный конкурс «Что? Где? Когда?»
В Университете Одлар Юрду (УОЮ) при совместной организации Каспийского Интеллектуального Молодежного Клуба и Студенческого Научного Общества состоялся интеллектуальный конкурс «Что? Где? Когда?». Мероприятие было направлено на развитие у студентов навыков аналитического мышления, командной работы и оперативного принятия решений и вызвало большой интерес со стороны университетского сообщества.
В соревновании приняли участие 22 команды от Студенческой Молодежной Организации (СМО/TGT), Комитета Студенческого Профсоюза (КСП/THИК) и Студенческого Научного Общества (СНО/TEC). Команды отвечали на вопросы, охватывающие различные темы, и вели соревновательную борьбу, основанную на знаниях и логике.
По итогам напряженной и увлекательной борьбы 1-е место заняла команда СМО (TGT) Университета Одлар Юрду. Команда-победитель отличилась сильной командной работой, правильной стратегией и высоким уровнем знаний, и была признана лучшей на турнире. Эта команда получила путевку на общереспубликанское соревнование, завоевав право достойно представлять наш университет.
Поддержка интеллектуальных и творческих способностей студентов посредством подобных инициатив в Университете Одлар Юрду внесла значительный вклад в развитие их знаний и навыков.