Odlar Yurdu Universitetində “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı keçirilmişdir
yyətinin birgə təşkilatçılığı ilə “Nə? Harada? Nə zaman?” intellektual yarışı baş tutmuşdur. Tədbir tələbələrin analitik düşüncə, komanda işi və operativ qərarvermə bacarıqlarının inkişaf etdirilməsinə yönəlmişdir və universitet ictimaiyyəti tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır.
Yarışda Tələbə Gənclər Təşkilatı (TGT), Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) və Tələbə Elmi Cəmiyyəti (TEC) üzrə ümumilikdə 22 komanda iştirak etmişdir. Komandalar müxtəlif mövzuları əhatə edən suallara cavab vermiş, bilik və məntiq üzərində qurulan rəqabətli mübarizə aparmışdır.
Gərgin və maraqlı mübarizənin nəticələrinə əsasən, 1-ci yerin sahibi Odlar Yurdu Universitetinin TGT komandası olmuşdur. Qalib komanda güclü komanda işi, düzgün strategiya və yüksək bilik səviyyəsi ilə seçilmiş, turnirin ən yaxşısı adına layiq görülmüşdür. Həmin komanda ümumrespublika yarışmasına vəsiqə qazanmış, universitetimizi layiqincə təmsil etmək hüququ əldə etmişdir.
Odlar Yurdu Universitetində tələbələrin intellektual və yaradıcılıq qabiliyyətlərinin bu cür təşəbbüslərlə dəstəklənməsi onların bilik və bacarıqlarının inkişafına əhəmiyyətli töhfə vermişdir.

The "What? Where? When?" intellectual competition was held at Odlar Yurdu University (OYU), co-organized by the Caspian Intellectual Youth Club and the Student Scientific Society. The event was aimed at developing students' analytical thinking, teamwork, and operative decision-making skills and was met with great interest by the university community.
A total of 22 teams from the Student Youth Organization (SYO/TGT), the Student Trade Union Committee (STUC/THIK), and the Student Scientific Society (SSS/TEC) participated in the competition. The teams answered questions covering various topics, engaging in a competitive struggle built on knowledge and logic.
Based on the results of the intense and exciting competition, the first place winner was the SYO (TGT) team of Odlar Yurdu University. The winning team stood out with strong teamwork, correct strategy, and a high level of knowledge, earning the title of the tournament's best. This team qualified for the nationwide competition, gaining the right to represent our university with dignity.
The support of students' intellectual and creative abilities through such initiatives at Odlar Yurdu University has made a significant contribution to the development of their knowledge and skills.