OYU-da "Gənclərin uğur modelində təhsilin və ilkin kapitalın rolu" mövzusunda təlim keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə "Gənclərin uğur modelində təhsilin və ilkin kapitalın rolu" mövzusunda təlim keçirilmişdir. Təlimdə iş dünyasının tanınmış simalarından biri, Orxan Şahbaz qonaq qismində iştirak etmişdir. Qeyd edək ki, Orxan Şahbaz Odlar Yurdu Universiteti və ABŞ-ın Linkoln Universitetinin ikili diplom proqramı üzrə "Biznesin İdarəedilməsi və marketinq" ixtisası üzrə məzun olmuş, hazırda isə tanınmış araşdırmaçı və "Beyinix" Neyromarketinq və Araşdırma Mərkəzinin rəhbəri kimi fəaliyyət göstərir.
Təlim universitet tələbələri tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır. Tədbir zamanı Orxan Şahbaz uğur qazanmaq üçün təkcə maddi resursların deyil, həm də akademik biliklərin və strateji yanaşmanın vacibliyindən bəhs etmişdir. O, gənclərə karyera yolunda qarşılaşa biləcəkləri risklərin idarə olunması və şəxsi brendin qurulması barədə dəyərli tövsiyələrini bölüşmüşdür.
Seminarın interaktiv keçməsi tələbələrin Orxan Şahbaza ünvanladıqları suallar və yaranan maraqlı müzakirələr sayəsində mümkün olmuşdur. Tədbirin sonunda iştirakçılar Orxan Şahbaza dəyərli məsləhətləri və təcrübələrini paylaşdığı üçün təşəkkürlərini bildirmişlər.
Keçirilən tədbir, Odlar Yurdu Universitetinin təhsilalanların peşəkar inkişafı, karyera planlaması və gənc mütəxəssis kimi formalaşmasına yönəlmiş sosial-maarifləndirici layihələrinin uğurlu davamı kimi qiymətləndirilmişdir.

Training held at OYU on "The Role of Education and Initial Capital in the Youth Success Model"
A training session titled "The Role of Education and Initial Capital in the Youth Success Model" was organized by the Student Trade Union Committee at Odlar Yurdu University. Orkhan Shahbaz, a prominent figure in the business world, participated in the training as a guest. It should be noted that Orkhan Shahbaz graduated from Odlar Yurdu University and the US Lincoln University with a dual degree in "Business Management and Marketing" and currently works as a recognized researcher and the head of the "Beyinix" Neuromarketing and Research Center.
The training was met with great interest by the university students. During the event, Orkhan Shahbaz spoke about the importance of not only financial resources but also academic knowledge and strategic approach for achieving success. He shared valuable recommendations with young people on managing risks they may face in their career path and building a personal brand.
The seminar's interactive nature was made possible by the questions students addressed to Orkhan Shahbaz and the interesting discussions that arose. At the end of the event, participants thanked Orkhan Shahbaz for sharing his valuable advice and experience.
The event held was assessed as a successful continuation of Odlar Yurdu University's socio-educational projects aimed at the professional development, career planning, and formation of young specialists among its students.