OYU-da "Gənclərin uğur modelində təhsilin və ilkin kapitalın rolu" mövzusunda təlim keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetində Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin təşkilatçılığı ilə "Gənclərin uğur modelində təhsilin və ilkin kapitalın rolu" mövzusunda təlim keçirilmişdir. Təlimdə iş dünyasının tanınmış simalarından biri, Orxan Şahbaz qonaq qismində iştirak etmişdir. Qeyd edək ki, Orxan Şahbaz Odlar Yurdu Universiteti və ABŞ-ın Linkoln Universitetinin ikili diplom proqramı üzrə "Biznesin İdarəedilməsi və marketinq" ixtisası üzrə məzun olmuş, hazırda isə tanınmış araşdırmaçı və "Beyinix" Neyromarketinq və Araşdırma Mərkəzinin rəhbəri kimi fəaliyyət göstərir.
Təlim universitet tələbələri tərəfindən böyük maraqla qarşılanmışdır. Tədbir zamanı Orxan Şahbaz uğur qazanmaq üçün təkcə maddi resursların deyil, həm də akademik biliklərin və strateji yanaşmanın vacibliyindən bəhs etmişdir. O, gənclərə karyera yolunda qarşılaşa biləcəkləri risklərin idarə olunması və şəxsi brendin qurulması barədə dəyərli tövsiyələrini bölüşmüşdür.
Seminarın interaktiv keçməsi tələbələrin Orxan Şahbaza ünvanladıqları suallar və yaranan maraqlı müzakirələr sayəsində mümkün olmuşdur. Tədbirin sonunda iştirakçılar Orxan Şahbaza dəyərli məsləhətləri və təcrübələrini paylaşdığı üçün təşəkkürlərini bildirmişlər.
Keçirilən tədbir, Odlar Yurdu Universitetinin təhsilalanların peşəkar inkişafı, karyera planlaması və gənc mütəxəssis kimi formalaşmasına yönəlmiş sosial-maarifləndirici layihələrinin uğurlu davamı kimi qiymətləndirilmişdir.

В УОЮ прошел тренинг на тему «Роль образования и первоначального капитала в модели успеха молодежи»
В Университете Одлар Юрду (Odlar Yurdu Universiteti) Комитетом Профсоюза Студентов был организован тренинг на тему «Роль образования и первоначального капитала в модели успеха молодежи». В качестве гостя в тренинге принял участие Орхан Шахбаз, известная личность в мире бизнеса. Следует отметить, что Орхан Шахбаз является выпускником Одлар Юрду Университета и Университета Линкольна (США) по программе двойного диплома по специальности «Управление бизнесом и маркетинг», а в настоящее время он действует как признанный исследователь и руководитель Центра Нейромаркетинга и Исследований «Beyinix».
Тренинг вызвал большой интерес среди студентов университета. Во время мероприятия Орхан Шахбаз рассказал о важности для достижения успеха не только материальных ресурсов, но и академических знаний, а также стратегического подхода. Он поделился с молодежью ценными рекомендациями по управлению рисками, с которыми они могут столкнуться на своем карьерном пути, и по построению личного бренда.
Интерактивность семинара стала возможной благодаря вопросам, заданным студентами Орхану Шахбазу, и возникшим интересным обсуждениям. В завершение мероприятия участники поблагодарили Орхана Шахбаза за ценные советы и обмен опытом.
Проведенное мероприятие было расценено как успешное продолжение социально-просветительских проектов Университета Одлар Юрду, направленных на профессиональное развитие, планирование карьеры и становление обучающихся в качестве молодых специалистов.