OYU-da 4-cü Beynəlxalq Bakı Elmi Araşdırmalar Konfransının açılış mərasimi keçirilmişdir
1 dekabr 2022-ci il tarixində Odlar Yurdu Universiteti və IKSAD institutunun təşkilatçılığı ilə 4-cü Beynəlxalq Bakı Elmi Araşdırmalar Konfransının plenar iclasının açılışı keçirilmişdir.
İlk öncə, tədbiri Odlar Yurdu Universitetinin Keyfiyyət Təminatı və Beynəlxalq Əlaqələr üzrə prorektoru, professor Fəxrəddin Məmmədov açaraq, konfrans iştirakçılarını salamlamaqdan məmnunluğunu ifadə etmiş və konfrans haqqında ümumi məlumat vermişdir.
Daha sonra, Elm və İnnovasiyalar üzrə prorektor, professor Tərlan Abdullayev konfransda bir çox xarici ölkələrin çıxışından, həmin ölkələrdən neçə məqalə qəbul olunmasından və konfransın necə mühüm əhəmiyyət kəsb etdiyindən, konfransa göndərilən məqalələrin Google Scholar-da indeksləşməsi barədə danışmışdır.
Sonra isə, söz Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyevə verilmişdir. Professor Əhməd Vəliyev belə bir beynəlxalq elmi konfransın keçirilməsini əlamətdar hadisə kimi dəyərləndirmiş, belə tədbirlərin təqdirəlayiq olduğunu, gələcəkdə də davam edəcəyini vurğulayaraq, belə mühüm konfransın təşkilində əməyi olan hər kəsə təşəkkürünü bildirmişdir.
Ardından, qonaq qismində iştirak edən IKSAD universitetinin koordinatoru, dr. Əlvan Cəfərov tədbirin keçirilməsində öz dəstəyinə görə, Odlar Yurdu Universitetinin rəhbərliyinə öz minnətdarlığını bildirmiş və IKSAD institutunun rəhbəri, dr. Mustafa Latif EMEK-in hədiyyəsini Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyevə təqdim etmişdir.
Daha sonra, Odlar Yurdu Universitetinin Dillər kafedrasının müəllimi Ülviyyə Nəsirova "The Content of Active Learning" mövzusu haqqında ətraflı çıxış etmişdir.
Ardından, professor Tərlan Abdullayev açılış mərasiminin bitdiyini elan edərək, konfransın davamının hər bir konfrans iştirakçısı üçün ayrı-ayrı bölmələrdə olacağını bildirmişdir.
Daha sonra, konfrans proqramına yerli və xarici alimlər, həmçinin, məruzəçilər tərəfindən göndərilən məqalələr və tezislər Azərbaycan, türk və ingilis dilləri üzrə bölmələrdə məruzələr dinlənilmiş və çıxış edənlərə sertifikatlar verilmişdir.
Ümumilikdə konfrans mövzuları ətrafında müzakirələr aparılmış, rəylər dinlənilmiş və xatirə şəkli çəkdirilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin təşkilatçılarından biri olduğu konfransın açılış mərasimində həmçinin, Tədrisin Təşkili və Yeni Təlim Texnologiyaları üzrə prorektor, dos. Qabil Qafarov, Birləşmiş Fakültələr Departamentinin rəhbəri Aynurə Qurbanova, kafedra müdirləri və konfrans qonaqları iştirak etmişdilər.

The opening ceremony of the 4th International Baku Scientific Research Conference was held at OYU
On December 1, 2022, the plenary session of the 4th International Baku Research Conference, organized by Odlar Yurdu University and the ICSAD Institute, was opened. First of all, the event was opened by the Vice-Rector for Quality Assurance and International Relations of Odlar Yurdu University, Professor Fahraddin Mammadov, who expressed satisfaction with the greeting of the conference participants and gave general information about the conference. Further, Vice-Rector for Science and Innovation, Professor Tarlan Abdullayev spoke about the speeches of many foreign countries at the conference, about how many articles were accepted from these countries and how important the conference was, as well as indexing articles sent at the conference to Google Scholar.
Then the floor was given to the rector of Odlar Yurd University, Professor Ahmet Veliyev. Professor Ahmet Veliyev assessed the holding of such an international scientific conference as a significant event, emphasized that such events are admirable and will continue in the future, and expressed gratitude to all those who contributed to the organization of such an important conference.
Then the ICSAD Institute Coordinator, who was present as a guest, Dr. Alvan Jafarov expressed gratitude to the leadership of Odlar Yurdu University for their support in holding the event, and also presented a gift on behalf of the head of the ICSAD Institute, Dr. Mustafa Latif EMEK, to the rector of Odlar Yurdu University, Professor Ahmet Veliyev.
Then, Ulviya Nasirova, lecturer at the Department of Languages at Odlar Yurdu University, delivered a detailed report on the topic “Content of Active Learning”.
Then Professor Tarlan Abdullayev announced the end of the opening ceremony and said that the continuation of the conference would be in separate sections for each participant of the conference.
Then, in the sections of Azerbaijani, Turkish and English, articles and abstracts sent to the conference program of local and foreign scientists, as well as speakers, were listened to, and certificates were awarded to the speakers.
In general, discussions were held on the subject of the conference, opinions were heard and commemorative photographs were taken.
The opening ceremony of the conference, one of the organizers of which is Odlar Yurdu University, was also attended by Vice-Rector for Education and New Education Technologies, Assoc. Gabil Gafarov, head of the department of united faculties Ainura Gurbanova, heads of departments and guests of the conference.