Odlar Yurdu Universitetinin “Smart Irrigation” komandası Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalındakı qələbə münasibəti ilə təbrik edirik
2513
Dekabrın 9-da Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022-nin bağlanış mərasimi keçirilmişdir.
SAF 2022-yə ümumilikdə, 350 komandadan 1500-dək iştirakçı qatılıb. Onlardan 127-si xarici ölkə, 1300-ü isə yerli iştirakçı olub. Əcnəbi iştirakçılar Türkiyə, Böyük Britaniya, İsveç, Estoniya, Özbəkistan, Qazaxıstan və Türkmənistanı təmsil etmişlər.
Bağlanış mərasimində Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti İsa Həbibbəyli, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, digər dövlət qurumlarının rəsmiləri, millət vəkilləri, diplomatik nümayəndəliklərin təmsilçiləri, ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri və elmi-tədqiqat institutlarının direktorları iştirak etmişlər.
“Hackathon” kateqoriyasında 138 komanda arasında final mərhələsinə yüksələn Odlar Yurdu Universitetinin “Smart Irrigation” komandası öz bacarığı və gücü sayəsində Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalının finalında 25 komanda arasında 3-cü yerə layiq görülmüşdür.
Parlaq qələbə münasibətilə “Smart Irrigation” komandanın üzvləri: OYU-nun Strateji planlaşdırma və layihələr departamentinin müdiri, dos. Fuad İbadovu, bakalavr tələbəsi Könül Cəfərovanı, MBA tələbələri Etibar Həmidovu və Nicat Quliyevi səmimi qəlbdən təbrik edirik!

Поздравляем команду «Smart Irrigation» Университета Одлар Юрду с победой на Международном Фестивале STEAM в Азербайджане
2578
9 декабря в Баку Экспо Центре при поддержке Министерства науки и образования состоялась церемония закрытия Международного фестиваля STEAM Azerbaijan 2022. Всего в SAF 2022 приняли участие до 1500 участников из 350 команд, из них 127 из зарубежных стран, а 1300 — местных. Иностранные участники представляли Турцию, Великобританию, Швецию, Эстонию, Узбекистан, Казахстан и Туркменистан. На церемонии закрытия выступили министр науки и образования Эмин Амруллаев, президент Национальной академии наук Азербайджана Иса Габиббейли, председатель Государственного агентства по обслуживанию граждан и социальным инновациям при Президенте Азербайджанской Республики Ульви Мехтиев, официальные лица других государственных учреждений, депутаты, представители дипломатических миссий, руководители высших учебных заведений, директора научно-исследовательских институтов. Команда «Smart Irrigation» Университета Одлар Юрду, вышедшая в финальную стадию среди 138 команд в категории «Хакатон», благодаря своим навыкам и силе была удостоена 3-го места среди 25 команд в финале Международного фестиваля STEAM Azerbaijan. . По случаю блестящей победы искренне поздравляем членов команды «Smart Irrigation»: начальника отдела стратегического планирования и проектов УОЮ, доцента Фуада Ибадова, бакалавра Конуль Джафарову, студентов MBA Этибара Гамидова и Ниджата Гулиева! Мы гордимся вами!