Odlar Yurdu Universitetinin “Smart Irrigation” komandası Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalındakı qələbə münasibəti ilə təbrik edirik
2513
Dekabrın 9-da Elm və Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə Bakı Ekspo Mərkəzində Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalı 2022-nin bağlanış mərasimi keçirilmişdir.
SAF 2022-yə ümumilikdə, 350 komandadan 1500-dək iştirakçı qatılıb. Onlardan 127-si xarici ölkə, 1300-ü isə yerli iştirakçı olub. Əcnəbi iştirakçılar Türkiyə, Böyük Britaniya, İsveç, Estoniya, Özbəkistan, Qazaxıstan və Türkmənistanı təmsil etmişlər.
Bağlanış mərasimində Elm və Təhsil naziri Emin Əmrullayev, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti İsa Həbibbəyli, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyinin sədri Ülvi Mehdiyev, digər dövlət qurumlarının rəsmiləri, millət vəkilləri, diplomatik nümayəndəliklərin təmsilçiləri, ali təhsil müəssisələrinin rəhbərləri və elmi-tədqiqat institutlarının direktorları iştirak etmişlər.
“Hackathon” kateqoriyasında 138 komanda arasında final mərhələsinə yüksələn Odlar Yurdu Universitetinin “Smart Irrigation” komandası öz bacarığı və gücü sayəsində Beynəlxalq STEAM Azərbaycan Festivalının finalında 25 komanda arasında 3-cü yerə layiq görülmüşdür.
Parlaq qələbə münasibətilə “Smart Irrigation” komandanın üzvləri: OYU-nun Strateji planlaşdırma və layihələr departamentinin müdiri, dos. Fuad İbadovu, bakalavr tələbəsi Könül Cəfərovanı, MBA tələbələri Etibar Həmidovu və Nicat Quliyevi səmimi qəlbdən təbrik edirik!

We congratulate the "Smart Irrigation" team of Odlar Yurdu University on the occasion of the victory at the International STEAM Azerbaijan Festival
12 December, 2022
2579
On December 9, the closing ceremony of the International STEAM Azerbaijan Festival 2022 was held at the Baku Expo Center with the support of the Ministry of Science and Education. In total, up to 1500 participants from 350 teams participated in SAF 2022. 127 of them were from foreign countries, and 1300 were local participants. Foreign participants represented Turkey, Great Britain, Sweden, Estonia, Uzbekistan, Kazakhstan and Turkmenistan.
At the closing ceremony, Minister of Science and Education Emin Amrullayev, President of the Azerbaijan National Academy of Sciences Isa Habibbayli, Chairman of the State Agency for Service to Citizens and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan Ulvi Mehdiyev, officials of other state institutions, MPs, representatives of diplomatic missions, heads of higher education institutions, directors of scientific-research institutes participated.
The "Smart Irrigation" team of Odlar Yurdu University, which advanced to the final stage among 138 teams in the "Hackathon" category, was awarded the 3rd place among 25 teams in the final of the International STEAM Azerbaijan Festival thanks to its skills and strength.
On the occasion of a brilliant victory, we sincerely congratulate the members of the "Smart Irrigation" team: Head of the Department of Strategic Planning and Projects of OYU, Associate Professor Fuad Ibadov, Bachelor's student Konul Jafarova, MBA students Etibar Hamidov and Nijat Guliyev! We are proud of you!