Odlar Yurdu Unversitetində Psixoloji Diaqnostika İnstitutunun, Psixologiya, pedaqogika və sosial fənlər kafedrasının və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin nəzdində olan Psixologiya klubunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Müasir psixologiyanın inkişaf perspektivləri” mövzusunda elmi-praktiki konfrans keçirilmişdir.
Konfrans Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlamış, daha sonra ölkəmizin azadlığı, müstəqilliyi uğrunda canından keçən Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin Elmi işlər üzrə prorektoru, prof. Tərlan Abdullayev tədbiri açaraq, iştirakçıları salamlamaqdan məmnunluğunu ifadə etmiş və elmi-praktiki konfrans haqqında ümumi məlumat vermişdir. Prorektor konfransın keçirilməsini əlamətdar hadisə kimi dəyərləndirmiş, belə tədbirlərin təqdirəlayiq olduğunu, gələcəkdə də davam edəcəyini vurğulayaraq, belə mühüm konfransın təşkilində əməyi olan hər kəsə təşəkkürünü bildirmişdir.
Daha sonra konfransda iştirak edən universitetimizin professor-müəlllim heyətinin, tələbələrin və dəvət olunmuş qonaqların məruzələri dinlənilimişdir.
Məruzələr əsasən: " Müasir psixologiya və gerçəklik terapiyası", " Koqnitiv terapiya: perspektivlər və problemlər", " Depressiyanın gerçəklik terapiyası", " Müasir psixoloji məktəblər", “Müasir psixologiya və Psixoanaliz” və bu kimi mövzulardan ibarət idi.
Çıxışlardan sonra, konfrans iştirakçıları mövzular ətrafında məruzəçilərə bir sıra suallar ünvanlamışlar. Mövzuların aktual və maraqlı olduğu vurğulanmışdır. Mövzular və çıxışlar konfrans iştirakçıları tərəfindən müsbət qiymətləndirilmişdir.
Qeyd edək ki, konfransda Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti, tələbələr və dəvət olunmuş qonaqlar iştirak etmişlər.

A scientific-practical conference on "Development prospects of modern psychology" was held at OYU
A scientific-practical conference on "Prospects of the development of modern psychology" was held at Odlar Yurdu University under the joint organization of the Institute of Psychological Diagnostics, the Department of Psychology, Pedagogy and Social Sciences and the Psychology Club under the Student Scientific Society.
The conference started with the playing of the National Anthem of the Republic of Azerbaijan, and then the memory of the soldiers of the Motherland, who died for the freedom and independence of our country, was commemorated with a minute of silence.
Odlar Yurdu University vice-rector for scientific affairs, professor Tarlan Abdullayev, opened the event, expressed his satisfaction to welcome the participants and gave general information about the scientific-practical conference. The vice-rector evaluated the holding of the conference as a remarkable event, emphasized that such events are admirable and will continue in the future, and expressed his gratitude to everyone who contributed to the organization of such an important conference.
Later, the lectures of our university's professors and teachers, students and invited guests, who participated in the conference, were heard.
The lectures mainly included: "Modern psychology and reality therapy", "Cognitive therapy: perspectives and problems", "Reality therapy of depression", "Modern psychological schools", "Modern psychology and psychoanalysis" and similar topics.
After the speeches, the conference participants addressed a number of questions to the speakers about the topics. It was emphasized that the topics are relevant and interesting. The topics and speeches were positively evaluated by the conference participants.
It should be noted that the professor and teaching staff of Odlar Yurdu University, students and invited guests took part in the conference.