Odlar Yurdu Unversitetində Psixoloji Diaqnostika İnstitutunun, Psixologiya, pedaqogika və sosial fənlər kafedrasının və Tələbə Elmi Cəmiyyətinin nəzdində olan Psixologiya klubunun birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Müasir psixologiyanın inkişaf perspektivləri” mövzusunda elmi-praktiki konfrans keçirilmişdir.
Konfrans Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin səsləndirilməsi ilə başlamış, daha sonra ölkəmizin azadlığı, müstəqilliyi uğrunda canından keçən Vətən övladlarının xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir.
Odlar Yurdu Universitetinin Elmi işlər üzrə prorektoru, prof. Tərlan Abdullayev tədbiri açaraq, iştirakçıları salamlamaqdan məmnunluğunu ifadə etmiş və elmi-praktiki konfrans haqqında ümumi məlumat vermişdir. Prorektor konfransın keçirilməsini əlamətdar hadisə kimi dəyərləndirmiş, belə tədbirlərin təqdirəlayiq olduğunu, gələcəkdə də davam edəcəyini vurğulayaraq, belə mühüm konfransın təşkilində əməyi olan hər kəsə təşəkkürünü bildirmişdir.
Daha sonra konfransda iştirak edən universitetimizin professor-müəlllim heyətinin, tələbələrin və dəvət olunmuş qonaqların məruzələri dinlənilimişdir.
Məruzələr əsasən: " Müasir psixologiya və gerçəklik terapiyası", " Koqnitiv terapiya: perspektivlər və problemlər", " Depressiyanın gerçəklik terapiyası", " Müasir psixoloji məktəblər", “Müasir psixologiya və Psixoanaliz” və bu kimi mövzulardan ibarət idi.
Çıxışlardan sonra, konfrans iştirakçıları mövzular ətrafında məruzəçilərə bir sıra suallar ünvanlamışlar. Mövzuların aktual və maraqlı olduğu vurğulanmışdır. Mövzular və çıxışlar konfrans iştirakçıları tərəfindən müsbət qiymətləndirilmişdir.
Qeyd edək ki, konfransda Odlar Yurdu Universitetinin professor-müəllim heyəti, tələbələr və dəvət olunmuş qonaqlar iştirak etmişlər.

В УОЮ прошла научно-практическая конференция на тему «Перспективы развития современной психологии»
В Университете Одлар Юрду при совместной организации Института психологической диагностики, кафедры психологии, педагогики и социальных наук и психологического клуба при Студенческом научном обществе прошла научно-практическая конференция на тему «Перспективы развития современной психологии».
Конференция началась с исполнения Государственного гимна Азербайджанской Республики, а затем минутой молчания была почтита память солдат Родины, погибших за свободу и независимость нашей страны.
Проректор по научной работе Университета Одлар Юрду, профессор Тарлан Абдуллаев открыл мероприятие, выразил удовлетворение приветствием участников и дал общую информацию о научно-практической конференции. Проректор оценил проведение конференции как знаменательное событие, подчеркнул, что подобные мероприятия достойны восхищения и будут продолжаться и в дальнейшем, и выразил благодарность всем, кто внес свой вклад в организацию столь важной конференции.
Далее были заслушаны лекции профессоров и преподавателей нашего университета, студентов и приглашенных гостей, принявших участие в конференции.
Лекции в основном включали: «Современная психология и реалити-терапия», «Когнитивная терапия: перспективы и проблемы», «Реалити-терапия депрессии», «Современные психологические школы», «Современная психология и психоанализ» и подобные темы.
После выступлений участники конференции адресовали спикерам ряд вопросов по обсуждаемой теме. Было подчеркнуто, что темы актуальны и интересны. Темы и выступления получили положительную оценку участников конференции.
Следует отметить, что в конференции приняли участие профессорско-преподавательский состав Университета Одлар Юрду, студенты и приглашенные гости.