Odlar Yurdu Universiteti 2024/2025-ci tədris ili üçün bakalavriat səviyyəsinə qəbul elan edir və sizi geniş ixtisas seçimi ilə təhsil almağa dəvət edir
07 Avqust, 2024
25023
Odlar Yurdu Universiteti 2024/2025-ci tədris ili üçün bakalavriat səviyyəsinə qəbul elan edir və sizi geniş ixtisas seçimi ilə təhsil almağa dəvət edir.
Təklif olunan ixtisaslarımız:
1-ci qrup üzrə:
- İnformasiya texnologiyaları (AZ/RU/EN)
- Kompüter mühəndisliyi (AZ/RU/EN)
- İnformasiya təhlükəsizliyi (AZ)
2-ci qrup üzrə:
- Biznesin idarə edilməsi (AZ/RU/EN)
- Dövlət və bələdiyyə idarəetməsi (AZ)
- İqtisadiyyat (AZ/EN)
- Maliyyə (AZ/RU)
- Marketing (AZ/RU/EN)
- Menecment (AZ)
- Mühasibat (AZ/RU)
- Turizm işinin təşkili (AZ/RU)
3-cü qrup üzrə:
- Filologiya (Azərbaycan dili və ədəbiyyatı) (AZ)
- Filologiya (ingilis dili və ədəbiyyatı) (AZ)
- Xarici dil müəllimliyi (ingilis dili üzrə) (AZ/RU)
- Tərcümə (ingilis dili üzrə) (AZ/RU)
- Sosial iş (AZ/RU)
- Məktəbəqədər təhsil (AZ/RU)
- Beynəlxalq münasibətlər (AZ/RU)
- Təhsildə sosial-psixoloji xidmət (AZ/RU)
4-cü qrup üzrə:
- Psixologiya (AZ/RU)
- Biologiya (AZ/RU)
- Ekologiya (AZ/RU)
5-ci qrup üzrə:
- Dizayn (interyer; qrafik; modelyer) (AZ/RU)
Bütün ixtisaslar dövlət sifarişi və ödənişli əsasda təqdim olunur.
Təhsil haqqını hissə-hissə ödəmə imkanı mövcuddur.
500 baldan yuxarı toplayan abituriyentlər universitetimizin xüsusi təqaüd proqramından yararlana bilərlər.
Bal güzəştləri:
- 550-700 bal: 100%
- 500-549 bal: 20%
- 450-499 bal: 15%
- 449 və aşağı: 0%
İkili diplom proqramı: İsveçrənin Montreux Biznes Məktəbi ilə imzalanmış eksklüziv müqaviləyə əsasən, Odlar Yurdu Universitetində bakalavr və magistr təhsilini uğurla başa vuran tələbələr, eyni zamanda, Montreux Biznes Məktəbinin diplomunu da əldə edəcəklər. Fərqlənən tələbələr və magistrlər Avropanın aparıcı təhsil proqramlarının qısa və uzun müddətli kurslarında iştirak etmək imkanına sahib olacaqlar. Bu proqram, beynəlxalq standartlara uyğun unikal təhsil təcrübəsi təqdim edir.
Abituriyent Məsləhət Mərkəzi: Odlar Yurdu Universitetində Dövlət İmtahan Mərkəzi ilə birlikdə yaradılmış Abituriyent Məsləhət Mərkəzimiz, qəbul prosesində sizə dəstək olmaq və hər hansı suallarınıza cavab vermək məqsədini təmin edir. Burada siz ixtisas seçimi, sənəd qəbulu, kodlaşdırma və digər məsələlərdə peşəkar kömək əldə edə bilərsiniz. Xidmətlərimiz tamamilə təmənnasızdır.
Odlar Yurdu Universitetində təhsil almaqla, həm yerli, həm də beynəlxalq səviyyədə keyfiyyətli və müasir təhsil alaraq, parlaq gələcəyinizə ilk addımı atın. Bizimlə gələcəyinizi inşa edin və dünya səviyyəli təhsil imkanlarından yararlanın!

Odlar Yurdu University announces admissions for the undergraduate level for the 2024/2025 academic year and invites you to pursue education with a wide range of specialities
07 August, 2024
24918
Odlar Yurdu University announces admissions for the undergraduate level for the 2024/2025 academic year and invites you to pursue education with a wide range of specialities.
Our offered specialities:
Group 1:
- Information Technology (AZ/RU/EN)
- Computer Engineering (AZ/RU/EN)
- Information Security (AZ)
Group 2:
- Business Administration (AZ/RU/EN)
- State and Municipal Administration (AZ)
- Economics (AZ/EN)
- Finance (AZ/RU)
- Marketing (AZ/RU/EN)
- Management (AZ)
- Accounting (AZ/RU)
- Tourism Management (AZ/RU)
Group 3:
- Philology (Azerbaijani Language and Literature) (AZ)
- Philology (English Language and Literature) (AZ)
- Foreign Language Teaching (English) (AZ/RU)
- Translation (English) (AZ/RU)
- Social Work (AZ/RU)
- Preschool Education (AZ/RU)
- International Relations (AZ/RU)
- Social-Psychological Services in Education (AZ/RU)
Group 4:
- Psychology (AZ/RU)
- Biology (AZ/RU)
- Ecology (AZ/RU)
Group 5:
- Design (Interior; Graphic; Fashion) (AZ/RU)
All specialities are offered on a state-funded and paid basis.
There is an option to pay tuition fees in installments.
Applicants scoring above 500 points can benefit from the university's special scholarship program.
Score Discounts:
- 550-700 points: 100%
- 500-549 points: 20%
- 450-499 points: 15%
- 449 and below: 0%
Dual Degree Program: Based on an exclusive agreement with Montreux Business School in Switzerland, students who successfully complete their undergraduate and master’s education at Odlar Yurdu University will also receive a diploma from Montreux Business School. Outstanding students and graduates will have the opportunity to participate in short-term and long-term courses of leading educational programs in Europe. This program offers a unique educational experience in accordance with international standards.
Applicant Advisory Center: Our Applicant Advisory Center, created in collaboration with the State Examination Center, is designed to support you throughout the admission process and answer any questions you may have. Here, you can receive professional assistance with speciality selection, document submission, coding, and other matters. Our services are completely free of charge.
By studying at Odlar Yurdu University, take the first step towards a bright future with quality and modern education both locally and internationally. Build your future with us and benefit from world-class educational opportunities!