Odlar Yurdu Universiteti və Odlar Yurdu Kolleci olaraq, 20 Sentyabr - Dövlət Suverenliyi Günü münasibətilə xalqımızı səmimi qəlbdən təbrik edirik!
20 Sentyabr, 2024
1541
Bu əlamətdar gün, Azərbaycanın müstəqillik yolunda atdığı möhtəşəm addımların, milli iradənin və vətənpərvərlik ruhunun təntənəsidir.
Ulu Öndər Heydər Əliyev, müstəqil Azərbaycanın qurucusu və memarı olaraq, ölkəmizin suverenliyini qorumaq və inkişaf etdirmək istiqamətində misilsiz xidmətlər göstərmişdir. Onun müdrik və uzaqgörən siyasəti, Azərbaycanın iqtisadi və sosial sahələrdə sürətli irəliləyişini təmin etmiş, dövlətçilik ənənələrini möhkəmləndirmişdir. Ümumilli Lider Heydər Əliyevin müəyyən etdiyi strateji yol, bu gün Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyev tərəfindən uğurla davam etdirilir.
Cənab İlham Əliyev, Ulu Öndərin irsini yaşadaraq, Müzəffər Ali Baş Komandan olaraq, Azərbaycan Ordusunun torpaqlarımızı işğaldan azad etməsində və ərazi bütövlüyümüzü bərpa etməsində mühüm rol oynamışdır.
Odlar Yurdu Universiteti və Kolleci olaraq, Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, cənab İlham Əliyevə, ölkəmizin suverenliyini qorumaq və inkişaf etdirmək istiqamətində göstərdiyi liderliyə görə dərin təşəkkürümüzü bildiririk. Vətənimizin hər bir qəhrəmanını dərin hörmətlə anır, şəhidlərimizə Allahdan rəhmət diləyirik.

Университет Одлар Юрду и Колледж Одлар Юрду сердечно поздравляют с Днём Государственного Суверенитета!
20 Сентябрь, 2024
1549
Этот знаменательный день является торжеством великих шагов Азербайджана на пути к независимости, национальной воли и духа патриотизма.
Великий лидер Гейдар Алиев, основатель и архитектор независимого Азербайджана, внес бесценный вклад в защиту и развитие суверенитета нашей страны. Его мудрая и дальновидная политика обеспечила стремительный прогресс Азербайджана в экономической и социальной сферах, укрепив традиции государственности.
Стратегический путь, определённый Национальным Лидером Гейдаром Алиевым, успешно продолжается сегодня Президентом Азербайджанской Республики господином Ильхамом Алиевым.
Господин Ильхам Алиев, следуя наследию Великого Лидера, сыграл важнейшую роль как Победоносный Верховный Главнокомандующий в освобождении территорий Азербайджана от оккупации и восстановлении территориальной целостности страны.
Университет Одлар Юрду и Колледж Одлар Юрду выражают глубокую благодарность Президенту Азербайджанской Республики господину Ильхаму Алиеву за его лидерство в защите и укреплении суверенитета нашей страны.