OYU-nun professoru “Sosial Notlar” layihəsinin təqdimatında iştirak etmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, professor Elşad Məmmədov DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin gözdən əlilliyi olan şəxslərin məşğulluğuna dəstək məqsədilə həyata keçirdiyi “Sosial notlar” layihəsi çərçivəsində aktivlərin təqdim olunması mərasimində iştirak etmişdir.
Professor Elşad Məmmədov çıxışı zamanı layihənin fiziki məhdudiyyətli şəxslərin əmək bazarına inteqrasiyasına mühüm töhfə verdiyini qeyd etmişdir. O bildirmişdir ki, bu cür təşəbbüslər həmin şəxslərin cəmiyyətdə bərabər hüquqlu üzvlər kimi qəbul olunmasına şərait yaratmışdır.
Professor Elşad Məmmədov, həmçinin, Odlar Yurdu Universitetinin sosial məsuliyyət prinsiplərinə uyğun olaraq bu istiqamətdə layihələri hər zaman dəstəklədiyini vurğulamışdır. Onun sözlərinə görə, bu cür təşəbbüslər inklüziv inkişafı təşviq etməklə yanaşı, cəmiyyətin müxtəlif üzvlərinin həyatına müsbət təsir göstərmişdir.

Профессор УОЮ принял участие в презентации проекта «Социальные ноты»
Заведующий кафедрой экономики и экономических отношений Университета Одлар Юрду, профессор Эльшад Мамедов, принял участие в церемонии передачи активов в рамках проекта «Социальные ноты». Этот проект, реализуемый Государственным агентством занятости в Центре инклюзивного развития и творчества DOST, направлен на поддержку трудоустройства людей с нарушением зрения.
В своём выступлении профессор Эльшад Мамедов отметил, что проект вносит значительный вклад в интеграцию людей с ограниченными возможностями в рынок труда. Он подчеркнул, что подобные инициативы способствуют принятию этих людей как равноправных членов общества.
Профессор Эльшад Мамедов также подчеркнул, что Университет Одлар Юрду всегда поддерживает такие проекты в соответствии с принципами социальной ответственности. По его словам, такие инициативы не только способствуют инклюзивному развитию, но и оказывают положительное влияние на жизнь различных слоев общества.