OYU-nun professoru “Sosial Notlar” layihəsinin təqdimatında iştirak etmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin İqtisadiyyat və iqtisadi münasibətlər kafedrasının müdiri, professor Elşad Məmmədov DOST İnklüziv İnkişaf və Yaradıcılıq Mərkəzində Dövlət Məşğulluq Agentliyinin gözdən əlilliyi olan şəxslərin məşğulluğuna dəstək məqsədilə həyata keçirdiyi “Sosial notlar” layihəsi çərçivəsində aktivlərin təqdim olunması mərasimində iştirak etmişdir.
Professor Elşad Məmmədov çıxışı zamanı layihənin fiziki məhdudiyyətli şəxslərin əmək bazarına inteqrasiyasına mühüm töhfə verdiyini qeyd etmişdir. O bildirmişdir ki, bu cür təşəbbüslər həmin şəxslərin cəmiyyətdə bərabər hüquqlu üzvlər kimi qəbul olunmasına şərait yaratmışdır.
Professor Elşad Məmmədov, həmçinin, Odlar Yurdu Universitetinin sosial məsuliyyət prinsiplərinə uyğun olaraq bu istiqamətdə layihələri hər zaman dəstəklədiyini vurğulamışdır. Onun sözlərinə görə, bu cür təşəbbüslər inklüziv inkişafı təşviq etməklə yanaşı, cəmiyyətin müxtəlif üzvlərinin həyatına müsbət təsir göstərmişdir.

OYU professor participates in the presentation of the "Social Notes" project
The Head of the Department of Economics and Economic Relations at Odlar Yurdu University, Professor Elshad Mammadov, attended the asset presentation ceremony under the framework of the “Social Notes” project. The initiative, implemented by the State Employment Agency at the DOST Inclusive Development and Creativity Center, aims to support the employment of visually impaired individuals.
In his speech, Professor Elshad Mammadov emphasized that the project makes a significant contribution to the integration of individuals with physical disabilities into the labor market. He noted that such initiatives facilitate the acceptance of these individuals as equal members of society.
Professor Elshad Mammadov also highlighted that Odlar Yurdu University consistently supports such projects in line with its social responsibility principles. According to him, these initiatives not only promote inclusive development but also positively impact the lives of various members of society.