OYU-da Dendrologiya İnstitutunun əməkdaşlarına sertifikatların təqdimatı mərasimi keçirilmişdir
Odlar Yurdu Universitetinin təşkilatçılığı ilə iki ay davam edən təcrübə proqramının uğurla başa çatması münasibətilə Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyinin Dendrologiya İnstitutunun əməkdaşlarına sertifikatlar təqdim edilmişdir. Tədbir universitetimizdə xüsusi mərasimlə keçirilmişdir.
Proqram çərçivəsində Dendrologiya İnstitutunun alim və mütəxəssisləri, Odlar Yurdu Universitetinin Təbiət və Texnologiya fakültəsində təhsil alan tələbələrimizə müxtəlif növ ağac, kol və ot bitkilərinin yetişdirilməsi, introduksiyası, iqlimləşdirilməsi və morfologiyası üzrə nəzəri və praktiki biliklər öyrətmiş və bu sahədə təcrübələr keçirmişlər.
Sertifikatların təqdimat mərasimində çıxış edən Odlar Yurdu Universitetinin Keyfiyyət təminatı, innovasiyalar və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektor, professor Fəxrəddin Məmmədov Dendrologiya İnstitutunun əməkdaşlarına təşəkkürünü bildirmiş və onların tələbələrin bilik və bacarıqlarının inkişafına verdiyi töhfələri yüksək qiymətləndirmişdir. Tədbir həmçinin universitet ilə institut arasında elmi əməkdaşlığın daha da inkişaf etdirilməsi istiqamətində gələcək perspektivlərin müzakirəsi ilə yekunlaşmışdır.
Odlar Yurdu Universiteti olaraq, elmi əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsini təşviq edən bu cür təşəbbüsləri davam etdirərək tələbələrimizin təhsil və tədqiqat sahəsində inkişafını hər zaman dəstəkləyirik.

A ceremony of certificate presentation to the employees of the Dendrology Institute was held at OYU
A certificate presentation ceremony was held at Odlar Yurdu University for the employees of the Dendrology Institute of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan, in celebration of the successful completion of a two-month internship program organized by the university. The event was held in a special ceremony at our university.
As part of the program, scientists and specialists from the Dendrology Institute taught students from the Faculty of Nature and Technology of Odlar Yurdu University theoretical and practical knowledge on the cultivation, introduction, acclimatization, and morphology of various types of trees, shrubs, and herbaceous plants, as well as providing practical experiences in this field.
In the certificate presentation ceremony, Professor Fakhreddin Mammadov, the Vice Rector for Quality Assurance, Innovations, and International Relations of Odlar Yurdu University, expressed gratitude to the employees of the Dendrology Institute and highly appreciated their contribution to the development of students' knowledge and skills. The event also concluded with a discussion of future perspectives for further development of scientific cooperation between the university and the institute.
As Odlar Yurdu University, we continue to support such initiatives that promote scientific collaboration and exchange of experience, always supporting the development of our students in the fields of education and research.