Odlar Yurdu Universiteti yenə də tələbələrinin yaradıcılıq potensialını parlaq şəkildə nümayiş etdirdiyi bir mühit yaratmışdır. 2024/2025-ci tədris ilinin payız semestrinin qış imtahan sessiyasında universitet tələbələrə yalnız biliklərini yoxlamaq deyil, həm də yaradıcılıqlarını ifadə etmək üçün geniş imkanlar təqdim etmişdir.
Dizayn ixtisasının 4-cü kurs tələbələri bu gün Poliqrafiya fənni üzrə imtahanda kataloq dizaynı hazırlayaraq öz fərdi üslublarını və texniki bacarıqlarını ortaya qoymuşlar. Adobe Photoshop və Illustrator proqramlarından istifadə edən tələbələr hər bir detal üzərində incəliklə çalışaraq yüksək səviyyəli işlər ərsəyə gətirmişlər. Onların dizaynları həm estetik baxımdan cəlbedici, həm də funksional olmuşdur.
Tələbələr, kataloq dizaynı mövzusunun onların yaradıcılıq sərhədlərini genişləndirdiyini və fərqli yanaşmalar kəşf etməyə imkan yaratdığını bildirmişlər. Onlar rənglərin harmoniyasını, formaların ahəngini və məzmunun dəqiqliyini birləşdirərək əsərlərində öz dəst-xətlərini nümayiş etdirmişlər.
Odlar Yurdu Universiteti, yalnız tədris məkanı deyil, həm də yaradıcı fikirlərin formalaşdığı və inkişaf etdiyi bir ilham mənbəyi olduğunu bir daha sübut etmişdir. Universitet tələbələrinə nəzəri biliklərlə yanaşı, onların peşəkar bacarıqlarını möhkəmləndirmək və fərdi üslublarını inkişaf etdirmək üçün hər cür şərait yaratmışdır.

Университет Одлар Юрду успешно продолжает зимнюю экзаменационную сессию осеннего семестра 2024/2025 учебного года
24 Январь, 2025
4281
Университет Одлар Юрду  создал среду, в которой студенты могут ярко продемонстрировать свой творческий потенциал. В зимней экзаменационной сессии осеннего семестра 2024/2025 учебного года университет предложил студентам не только возможность проверить свои знания, но и широкие возможности для самовыражения и творчества.
Студенты 4-го курса факультета графического дизайна сегодня на экзамене по полиграфии создали каталог-дизайн, продемонстрировав свои личные стили и технические навыки. Используя программы Adobe Photoshop и Illustrator, студенты тщательно прорабатывали каждую деталь, создавая работы высокого уровня. Их дизайны были не только эстетически привлекательными, но и функциональными.
Студенты отметили, что тема дизайна каталога расширила их творческие горизонты и дала возможность открыть новые подходы. Сочетая гармонию цветов, формы и точность содержания, они продемонстрировали свои индивидуальные почерки в своих работах.
Университет Одлар Юрду  еще раз доказал, что это не только учебное заведение, но и источник вдохновения, где формируются и развиваются творческие идеи. Университет создает все условия для укрепления профессиональных навыков студентов и развития их индивидуальных стилей наряду с теоретическими знаниями.