Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları İsveç Krallığının Kral Texnologiya Universitetində keçirilən beynəlxalq təlimlərdə iştirak ediblər
30 Oktyabr, 2019
1018
Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları 14-18 oktyabr 2019-cu il tarixində İsveç Krallığının Kral Texnologiya Universitetində keçirilən “Ali təhsilin inkişaf etdirilməsi” adlı beynəlxalq təlimlərdə iştirak ediblər. Təlimlər, Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğu ilə Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi” adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində həyata keçirilib. Bu təlimlərdə Odlar Yurdu Universiteti, İsveçin nüfuzlu Kral Texnologiya Universitetində 7 ölkənin nümayəndələri ilə birgə iştirak edib. Təlimlərə Yaponiya, Çin, Braziliya, Argentina, Kolumbiya, Çili və 11 Azərbaycan universitetindən təmsilçilər qatılıb.
Odlar Yurdu Universitetini Beynəlxalq Əlaqələr, Layihələr və Strateji İnkişaf Departamentinin rəhbəri Zaur Məmmədov və Tədqiqat və İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri Elşən Eziz təmsil edib. Təlimlər 5 gün davam edib və ali təhsilin inkişaf etdirilməsində yeni strategiyalar, dayanıqlı inkişaf və onun ali təhsilə inteqrasiyası, yeni tədris metodları və modellərinin tətbiqi, keyfiyyət təminatında CDİO təşkilatının rolu və əsas prinsipləri mövzusunda təqdimatlar keçirilib. Bu mövzular ətrafında qarşılıqlı fikir mübadiləsi və faydalı müzakirələr aparılıb. Təlimlərin yekununda Universitet nümayəndələri beynəlxalq sertifikatlarla təltif edilib.

Сотрудники Университета Одлар Юрду приняли участие в международных тренингах в Королевском технологическом университете Швеции
30 Октябрь, 2019
1019
Сотрудники Университета Одлар Юрду приняли участие в международных тренингах на тему «Развитие высшего образования», которые прошли с 14 по 18 октября 2019 года в Королевском технологическом университете Швеции. Тренинги были организованы в рамках проекта Erasmus+ «Создание и развитие Центров обеспечения качества в университетах Азербайджана», финансируемого Европейской комиссией, при координации Баку Бизнес Университета.
В этих тренингах приняли участие представители 7 стран, включая Японию, Китай, Бразилию, Аргентину, Колумбию, Чили и 11 университетов Азербайджана. Университет Одлар Юрду был представлен главой Отдела международных отношений, проектов и стратегического развития Зауром Мамедовым и руководителем Центра исследований и развития Эльшеном Эзизом.
Тренинги продолжались 5 дней, в ходе которых были представлены новые стратегии развития высшего образования, устойчивое развитие и его интеграция в систему высшего образования, внедрение новых методов и моделей преподавания, роль и основные принципы организации CDIO в обеспечении качества. Участники обменялись множеством идей и провели полезные обсуждения. В завершение тренингов университетские представители были награждены международными сертификатами.