Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları İsveç Krallığının Kral Texnologiya Universitetində keçirilən beynəlxalq təlimlərdə iştirak ediblər
30 Oktyabr, 2019
1018
Odlar Yurdu Universitetinin əməkdaşları 14-18 oktyabr 2019-cu il tarixində İsveç Krallığının Kral Texnologiya Universitetində keçirilən “Ali təhsilin inkişaf etdirilməsi” adlı beynəlxalq təlimlərdə iştirak ediblər. Təlimlər, Bakı Biznes Universitetinin koordinatorluğu ilə Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən “Azərbaycan Universitetlərində Keyfiyyət Təminatı Mərkəzlərinin yaradılması və inkişaf etdirilməsi” adlı Erasmus+ layihəsi çərçivəsində həyata keçirilib. Bu təlimlərdə Odlar Yurdu Universiteti, İsveçin nüfuzlu Kral Texnologiya Universitetində 7 ölkənin nümayəndələri ilə birgə iştirak edib. Təlimlərə Yaponiya, Çin, Braziliya, Argentina, Kolumbiya, Çili və 11 Azərbaycan universitetindən təmsilçilər qatılıb.
Odlar Yurdu Universitetini Beynəlxalq Əlaqələr, Layihələr və Strateji İnkişaf Departamentinin rəhbəri Zaur Məmmədov və Tədqiqat və İnkişaf Mərkəzinin rəhbəri Elşən Eziz təmsil edib. Təlimlər 5 gün davam edib və ali təhsilin inkişaf etdirilməsində yeni strategiyalar, dayanıqlı inkişaf və onun ali təhsilə inteqrasiyası, yeni tədris metodları və modellərinin tətbiqi, keyfiyyət təminatında CDİO təşkilatının rolu və əsas prinsipləri mövzusunda təqdimatlar keçirilib. Bu mövzular ətrafında qarşılıqlı fikir mübadiləsi və faydalı müzakirələr aparılıb. Təlimlərin yekununda Universitet nümayəndələri beynəlxalq sertifikatlarla təltif edilib.

Employees of Odlar Yurdu University Participate in International Trainings at Royal Institute of Technology in Sweden
30 October, 2019
Employees of Odlar Yurdu University participated in international trainings titled “Development of Higher Education,” held from October 14–18, 2019, at the Royal Institute of Technology in Sweden. These trainings were organized within the framework of the Erasmus+ project "Creation and Development of Quality Assurance Centers in Azerbaijani Universities," financed by the European Commission and coordinated by Baku Business University.
In these trainings, representatives from Odlar Yurdu University joined colleagues from 7 countries, alongside the Royal Institute of Technology in Sweden. Participants included representatives from Japan, China, Brazil, Argentina, Colombia, Chile, and 11 Azerbaijani universities.
Odlar Yurdu University was represented by Zaur Mammadov, Head of the International Relations, Projects, and Strategic Development Department, and Elshan Eziz, Head of the Research and Development Center. The five-day training covered topics on new strategies for higher education development, sustainable development and its integration into higher education, the application of new teaching methods and models, the role of the CDIO organization in quality assurance, and its main principles. The sessions involved mutual exchanges of ideas and beneficial discussions. At the end of the training, university representatives were awarded international certificates.