OYU-da Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması ilə növbəti görüş keçirilib
Odlar Yurdu Universitetində 2017-2022-ci illəri əhatə edən Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması müstəvisində Ali Təhsil Müəssisəsinin prioritet istiqamətlərinin, missiyasının, strateji məqsəd və hədəflərinin, eyni zamanda gələcəyə baxış konsepsiyasının formalaşması məqsədilə əmək bazarının nümayəndələri, universitetin professor-müəllim heyəti, struktur bölmə rəhbərləri və tələbələr kimi maraqlı tərəflərin növbəti görüşü keçirilmişdir.
Professor-müəllim heyəti və struktur bölmə rəhbərləri, SİP-in strateji məqsəd və hədəflərinin formalaşmasında qiymətləndirmə və monitorinq mexanizmlərinin, eləcə də elmi-tədqiqat istiqamətinin təkmilləşdirilməsi prosesinin qeyd edilməsini təklif etmişlər. Tələbələri təmsil edən TGT və TEC-in nümayəndələri keçirdikləri görüşlər nəticəsində İKT-nin tədrisdə tətbiqinin təkmilləşdirilməsi, tələbələrin beynəlxalq mübadilə proqramlarında iştirakının təmin edilməsi kimi məsələlərin SİP-də yer alması ilə bağlı təkliflər irəli sürmüşlər.
Əmək bazarını təmsil edən Oksigen Klinik Xəstəxanasının, Muğan Bankın, BSB Tam Orta İnnovasiyalar Məktəbinin, Müasir İnnovasiyalar Liseyinin və Irrigation.az LLC şirkətinin nümayəndələri iştirak edərək kafedralar ilə universitetlər, məktəblər və biznes subyektləri arasında sabit əməkdaşlıq əlaqələrinin formalaşdırılması, eyni zamanda tələbələrin sosial vəziyyətlərini müəyyən edən monitorinqlərin keçirilməsi kimi amillərin SİP-də qeyd olunacaq hədəflər bölməsində öz əksini tapmasını təklif etmişlər.

The next meeting on the preparation of the Strategic Development Plan (SDP) was held at OYU
At Odlar Yurdu University, the next meeting on the preparation of the Strategic Development Plan (SDP) for the period 2017-2022 was held. The meeting aimed at shaping the university’s priority directions, mission, strategic goals and objectives, as well as the concept for the future. Representatives from the labor market, faculty members, department heads, and students participated in the meeting.
Faculty members and department heads proposed including evaluation and monitoring mechanisms in the formation of the strategic goals and objectives of the SDP, as well as improving scientific research directions. Representatives of the Student Youth Organization and the Student Scientific Society, representing the students, suggested enhancing the application of information and communication technologies (ICT) in the teaching process and ensuring student participation in international exchange programs.
Representatives of organizations such as Oksigen Clinic Hospital, Muğan Bank, BSB Full Secondary Innovation School, Modern Innovations Lyceum, and Irrigation.az LLC suggested the establishment of stable cooperation between departments, universities, schools, and business entities, as well as conducting monitoring to assess the social status of students. These factors should be included in the goals section of the SDP.