III “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramına qeydiyyat başlayır
Aprelin 9-dan Elm və Təhsil Nazirliyinin təşəbbüsü və Təhsilin İnkişafı Fondunun dəstəyi ilə həyata keçirilən “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramına növbəti qeydiyyat prosesi başlayır.
Proqramın məqsədi tələbə və yeni məzun olmuş gənclərə təcrübə imkanı yaratmaq, onların bilik və bacarıqlarını artırmaq, nəzəri biliklərini real iş mühitində tətbiq etmələrinə və peşəkar vərdişlər qazanmalarına dəstək olmaqdır.
4 ay davam edəcək “Maarifçi” proqramı çərçivəsində seçilmiş iştirakçılar Elm və Təhsil Nazirliyinin müxtəlif struktur bölmələri və tabe qurumlarında, regional təhsil idarələrində, eləcə də Naxçıvan Muxtar Respublikasının Təhsil Nazirliyində təcrübə keçmək imkanı əldə edəcəklər.
Azərbaycan Respublikasının vətəndaşı olan, bakalavriat səviyyəsinin sonuncu kursunda və ya magistratura səviyyəsində təhsil alan tələbələr, eləcə də təhsilini son 3 il ərzində başa vurmuş məzunlar proqrama müraciət edə bilərlər.
Qeyd edək ki, I “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramı ötən ilin aprel – iyul, II “Maarifçi” tələbə-məzun təcrübə proqramı isə oktyabr – yanvar aylarında keçirilib. Hər iki təcrübə proqramı çərçivəsində 24 iştirakçı Elm və Təhsil Nazirliyinin tabe qurumlarında, həmçinin Naxçıvan Muxtar Respublikası Təhsil Nazirliyinin müxtəlif struktur bölmələrində işlə təmin olunub.

Registration for the III “Maarifchi” student-graduate internship program starts
Starting from April 9, registration for the next round of the “Maarifchi” student-graduate internship program, initiated by the Ministry of Science and Education and supported by the Education Development Fund, has begun.
The goal of the program is to provide internship opportunities for students and recent graduates, enhance their knowledge and skills, support the application of theoretical knowledge in a real working environment, and help them acquire professional competencies.
The “Maarifchi” program will last for 4 months, during which selected participants will have the opportunity to intern in various departments and subordinate institutions of the Ministry of Science and Education, regional education departments, as well as the Ministry of Education of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Citizens of the Republic of Azerbaijan who are in their final year of undergraduate studies, studying at the master's level, or have graduated within the last three years are eligible to apply for the program.
It is worth noting that the first “Maarifchi” student-graduate internship program took place from April to July last year, and the second one from October to January. Within the framework of both internship programs, 24 participants were employed in various departments of the Ministry of Science and Education and the Ministry of Education of the Nakhchivan Autonomous Republic.