Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri "IV Uşaq Kitab Festivalı"nda iştirak etmişlər
Bakı İdman Sarayında təşkil olunmuş “IV Uşaq Kitab Festivalı”nda Odlar Yurdu Universitetinin Tələbə Həmkarlar Təşkilatının üzvləri də iştirak etmişlər. Universitetin tələbələri bu əlamətdar tədbirdə fəal iştirakları ilə yadda qalmış və festivalda nümayiş etdirilən ədəbi fəaliyyətlərə böyük maraq göstərmişlər.
Festival çərçivəsində uşaqlar üçün xüsusi kitab guşələri təşkil olunmuş, burada uşaq ədəbiyyatına dair müxtəlif nəşrlər nümayiş etdirilmişdir. İştirakçılar, o cümlədən Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri, sevdikləri nağıl və hekayə qəhrəmanları ilə tanış olmuş, müəlliflərlə görüşlərdə iştirak etmiş və imza mərasimlərinə qoşulmuşlar.
Belə tədbirlər Odlar Yurdu Universitetinin tələbələrinin mədəniyyət və maarifçilik fəaliyyətlərinə olan marağını bir daha göstərmişdir. Festivalın təşkil olunması gənc nəslin ədəbiyyata marağının artırılması baxımından mühüm əhəmiyyət kəsb etmiş və Odlar Yurdu Universitetinin tələbələrinin də bu mühitdə iştirakı onların intellektual inkişafına töhfə vermişdir.
Odlar Yurdu Universiteti gələcəkdə də tələbələrinin ədəbi və mədəni tədbirlərdə iştirakını təşviq etmiş və milli-mənəvi dəyərlərin təbliğinə dəstək verməyə davam edəcəkdir.

Студенты Университета Одлар Юрду приняли участие в IV Фестивале детской книги
Члены Студенческой профсоюзной организации Университета Одлар Юрду приняли участие в IV Фестивале детской книги, который прошёл во Дворце спорта в Баку. Студенты университета отличились своей активной вовлечённостью в это знаменательное мероприятие и проявили большой интерес к представленным на фестивале литературным инициативам.
В рамках фестиваля были организованы специальные книжные уголки для детей, где демонстрировались различные издания, посвящённые детской литературе. Участники, включая студентов Университета Одлар Юрду, познакомились с любимыми героями сказок и рассказов, приняли участие во встречах с авторами и автограф-сессиях.
Такие мероприятия вновь подтверждают интерес студентов Университета Одлар Юрду к культурной и просветительской деятельности. Проведение фестиваля сыграло важную роль в повышении интереса молодёжи к литературе, а участие студентов университета способствовало их интеллектуальному развитию.
Университет Одлар Юрду и в дальнейшем будет поощрять участие своих студентов в литературных и культурных мероприятиях, а также поддерживать продвижение национальных и духовных ценностей.