OYU tələbələri Zəfər Günü münasibətilə “Zəfər Parkı”nı və “Hərbi Qənimətlər Parkı”nı ziyarət etmişlər
08 Noyabr, 2025
751
8 Noyabr – Zəfər Günü münasibətilə Odlar Yurdu Universitetinin Humanitar, Təhsil və Dillər fakültəsinin tələbələri “Zəfər Parkı”nı və “Hərbi Qənimətlər Parkı”nı ziyarət etmişlər.
Ziyarət Odlar Yurdu Universitetinin Filologiya və humanitar fənlər kafedrasının müəllimi Könül Hüseynovanın rəhbərliyi ilə təşkil edilmişdir. Səfərin məqsədi tələbələrdə vətənpərvərlik, milli həmrəylik və dövlətçilik dəyərlərinə hörmət hisslərinin formalaşdırılması, Vətən müharibəsi iştirakçılarının qəhrəmanlığının gənc nəsillərə tanıdılması olmuşdur.
Ziyarət zamanı tələbələr 44 günlük Vətən müharibəsində Azərbaycan Ordusunun göstərmiş olduğu misilsiz igidlik, azad edilmiş ərazilərimizdə bərpa olunan həyat və torpaqlarımızın azadlığı uğrunda canlarından keçmiş şəhidlərimizin əziz xatirəsi barədə ətraflı məlumat əldə etmişlər. Onlar həmçinin “Zəfər Parkı” və “Hərbi Qənimətlər Parkı”nda sərgilənən hərbi texnika və ekspozisiyalarla tanış olmuş, Vətən müharibəsinin gedişi, ordumuzun döyüş taktikası və qazanılmış Qələbənin tarixi əhəmiyyəti haqqında məlumatlandırılmışlar.
Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri bu ziyarəti dərin qürur hissi ilə keçirmiş, Azərbaycanın dövlət müstəqilliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda mübarizə aparan bütün qəhrəmanların xatirəsini ehtiramla yad etmişlər.
Bu kimi maarifləndirici səfərlər Odlar Yurdu Universitetində gənclərin mənəvi dünyasının zənginləşdirilməsinə, milli kimlik və vətən sevgisi kimi dəyərlərin daha dərindən aşılanmasına xidmət etməkdədir.

Студенты Университета Одлар Юрду посетили «Парк Победы» и «Парк военных трофеев» в честь Дня Победы
8 ноября, в честь Дня Победы, студенты Факультета гуманитарных, образовательных и языковых наук Университета Одлар Юрду посетили «Парк Победы» и «Парк военных трофеев».
Экскурсия была организована под руководством Кёнюль Гусейновой, преподавателя кафедры филологии и гуманитарных наук Университета Одлар Юрду. Цель поездки заключалась в формировании у студентов чувства патриотизма, национального единства и уважения к государственным ценностям, а также в ознакомлении молодого поколения с героизмом участников Отечественной войны.
Во время визита студенты получили подробную информацию о непревзойденной храбрости Азербайджанской Армии в ходе 44-дневной Отечественной войны, восстановлении освобождённых территорий и святой памяти шехидов, отдавших свои жизни за свободу наших земель. Они также познакомились с военной техникой и экспозициями, представленными в Парке Победы и Парке военных трофеев, и узнали о ходе Отечественной войны, боевой тактике нашей армии и исторической значимости одержанной Победы.
Студенты Университета Одлар Юрду приняли участие в этой экскурсии с глубокой гордостью, почтив память всех героев, которые сражались за государственную независимость и территориальную целостность Азербайджана.
Подобные образовательные поездки способствуют духовному развитию молодежи в Университете Одлар Юрду и помогают глубже воспитывать чувство национальной идентичности и любви к Родине.