Odlar Yurdu Universitetində yeni yaradılan İNTELLEKT qrupları ilə bağlı tələbələrlə görüş keçirilmişdir
05 Aprel, 2023
2685
Görüşdə Tədrisin təşkili və yeni təlim texnologiyaları üzrə prorektor, dosent Qabil Qafarov, Birləşmiş Fakültələr Departamentinin rəhbəri, dosent Aynurə Qurbanova və Odlar Yurdu Universitetinin tələbələri iştirak etmişlər.
Görüşdə universitetimizin tələbələri üçün əlavə ixtisas yönümlü dərslərin keçirilməsi, ayrı-ayrı ixtisaslar üzrə ekspertlərin dəvət olunması və imtahan nəticələrinə görə qrupların bölünməsi ilə bağlı məsələlər müzakirə olunmuşdur. Sonda tələbələri maraqlandıran suallar cavablandırılmışdır.
Qeyd edək ki, İNTELLEKT qrupları Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, professor Əhməd Vəliyevin müvafiq göstərişinə əsasən ali təhsildə tədrisin keyfiyyətinin yüksəldilməsi, ali təhsil sistemində yeni və fərqli bir mühitin yaradılması, savadlı, bacarıqlı və hazırlıqlı tələbələrin yetişdirilməsi, əmək bazarının artan tələblərinə müvafiq olaraq kadr hazırlığının təmin edilməsi məqsədilə yaradılmışdır.

At Odlar Yurdu University, a meeting was held with students regarding newly created INTELLECT groups
05 April, 2023
The meeting was attended by vice-rector for teaching organization and new learning technologies, associate professor Gabil Gafarov, head of the Department of United Faculties, associate professor Aynura Gurbanova and students of Odlar Yurdu University. During the meeting, issues related to conducting additional specialty-oriented classes for the students of our university, inviting experts in different specialties, and dividing groups according to the exam results were discussed. In the end, the students' questions were answered.
It should be noted that the INTELLIGENT groups were created with the aim on behalf of the rector of the Odlar Yurdu University, Professor Ahmed Valiyev, and which improve the quality of teaching at the university, create a new and different environment in the higher education system, prepare educated, qualified and prepared students, and provide training in line with the growing demands of the labor market.