Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illər üçün Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması üzrə maraqlı tərəflərin görüşü keçirilib
16 İyun, 2022
733
Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illəri əhatə edən Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması çərçivəsində maraqlı tərəflərin görüşü keçirilib. Görüşdə iştirakçılara 2017-2022-ci illəri əhatə edən əvvəlki Strateji İnkişaf Planının yekun hesabatı təqdim olunub.
İclasda əmək bazarını təmsil edən Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının, Muğan Bankın, Sinam LTD-nin, Oksigen Klinik Xəstəxanasının, BSB Tam Orta İnnovasiyalar Məktəbinin, Müasir İnnovasiyalar Liseyinin, Irrigation.az MMC-nin və 4S MMC-nin nümayəndələri iştirak edərək, universitetin gələcək inkişaf planlarında birgə təcrübə və təlim proqramlarının təşkil edilməsi, məzunların əmək bazarındakı fəaliyyətinin izlənilməsi üçün mütərəqqi mexanizmlərin qurulması, həmçinin əmək bazarının tələblərinə uyğun yeni ixtisasların tədrisə daxil edilməsi məsələlərinin əhəmiyyətini vurğulamışlar.
Digər tərəfdən, universitetin struktur bölmələrinin nümayəndələri Covid-19 pandemiyasının yaratdığı qeyri-müəyyənlik şəraitində 2017-2022-ci illəri əhatə edən SİP-də müəyyən hədəflərin tam şəkildə reallaşdırıla bilmədiyini qeyd edərək, bu hədəflərin 2022-2027-ci illər üçün hazırlanacaq Strateji İnkişaf Planında əksini tapmasının vacibliyini bildirib. Eyni zamanda, görüşdə universitetin məzunları ilə iş sektorunun əlaqələrinin gücləndirilməsi və onların universitet həyatına daha fəal inteqrasiya edilməsi mövzusunda bir sıra təkliflər irəli sürülüb.
Bu görüş, Odlar Yurdu Universitetinin strateji inkişafını daha geniş tərəfdaşlar və maraqlı tərəflərlə birlikdə planlaşdıraraq, universitetin təhsil və elmi fəaliyyətlərinin əmək bazarının tələblərinə uyğunlaşdırılmasını və gələcəkdə daha effektiv inkişafını təmin etməyə yönəlmiş əhəmiyyətli addım olub.

Stakeholder meeting held for the preparation of the 2022-2027 Strategic Development Plan (SDP) at Odlar Yurdu University
16 June, 2022
805
A stakeholder meeting was held at Odlar Yurdu University regarding the preparation of the 2022-2027 Strategic Development Plan (SDP). During the meeting, participants were presented with the final report on the previous 2017-2022 Strategic Development Plan.
Representatives from various sectors of the labor market, including the National Confederation of Employers' Organizations of the Republic of Azerbaijan, Mugan Bank, Sinam LTD, Oxygen Clinical Hospital, BSB Full Secondary Innovation School, Modern Innovations Lyceum, Irrigation.az LLC, and 4S LLC, attended the meeting. They emphasized the necessity of incorporating initiatives such as organizing joint experience and training programs, establishing progressive mechanisms for tracking the employment activities of graduates, and introducing new specialties in line with labor market demands in the new SDP.
On the other hand, representatives of the university's structural divisions pointed out that some goals outlined in the 2017-2022 SDP had not been fully achieved due to the uncertainty caused by the Covid-19 pandemic. They stressed the importance of reflecting these goals in the new 2022-2027 SDP. Additionally, several proposals were made regarding strengthening the connection between graduates and the labor sector, and integrating them more actively into the university life, which were also highlighted as essential elements for inclusion in the new strategic plan.
This meeting was a crucial step in planning the strategic development of Odlar Yurdu University in collaboration with broader stakeholders, ensuring that the university’s educational and scientific activities are aligned with the needs of the labor market and set for effective future growth.