Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illər üçün Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması üzrə maraqlı tərəflərin görüşü keçirilib
16 İyun, 2022
733
Odlar Yurdu Universitetində 2022-2027-ci illəri əhatə edən Strateji İnkişaf Planının (SİP) hazırlanması çərçivəsində maraqlı tərəflərin görüşü keçirilib. Görüşdə iştirakçılara 2017-2022-ci illəri əhatə edən əvvəlki Strateji İnkişaf Planının yekun hesabatı təqdim olunub.
İclasda əmək bazarını təmsil edən Azərbaycan Respublikası Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyasının, Muğan Bankın, Sinam LTD-nin, Oksigen Klinik Xəstəxanasının, BSB Tam Orta İnnovasiyalar Məktəbinin, Müasir İnnovasiyalar Liseyinin, Irrigation.az MMC-nin və 4S MMC-nin nümayəndələri iştirak edərək, universitetin gələcək inkişaf planlarında birgə təcrübə və təlim proqramlarının təşkil edilməsi, məzunların əmək bazarındakı fəaliyyətinin izlənilməsi üçün mütərəqqi mexanizmlərin qurulması, həmçinin əmək bazarının tələblərinə uyğun yeni ixtisasların tədrisə daxil edilməsi məsələlərinin əhəmiyyətini vurğulamışlar.
Digər tərəfdən, universitetin struktur bölmələrinin nümayəndələri Covid-19 pandemiyasının yaratdığı qeyri-müəyyənlik şəraitində 2017-2022-ci illəri əhatə edən SİP-də müəyyən hədəflərin tam şəkildə reallaşdırıla bilmədiyini qeyd edərək, bu hədəflərin 2022-2027-ci illər üçün hazırlanacaq Strateji İnkişaf Planında əksini tapmasının vacibliyini bildirib. Eyni zamanda, görüşdə universitetin məzunları ilə iş sektorunun əlaqələrinin gücləndirilməsi və onların universitet həyatına daha fəal inteqrasiya edilməsi mövzusunda bir sıra təkliflər irəli sürülüb.
Bu görüş, Odlar Yurdu Universitetinin strateji inkişafını daha geniş tərəfdaşlar və maraqlı tərəflərlə birlikdə planlaşdıraraq, universitetin təhsil və elmi fəaliyyətlərinin əmək bazarının tələblərinə uyğunlaşdırılmasını və gələcəkdə daha effektiv inkişafını təmin etməyə yönəlmiş əhəmiyyətli addım olub.

В Университете Одлар Юрду прошло совещание заинтересованных сторон по подготовке Стратегического Плана Развития (СПР) на 2022-2027 годы
16 Июнь, 2022
803
В Университете Одлар Юрду состоялось совещание с участием заинтересованных сторон по подготовке Стратегического Плана Развития (СПР) на 2022-2027 годы. На встрече участникам был представлен итоговый отчет по Стратегическому Плану Развития на 2017-2022 годы.
В совещании приняли участие представители различных секторов рынка труда, в том числе Национальной конфедерации работодателей Азербайджанской Республики, Muğan Bank, Sinam LTD, Oxygen Clinical Hospital, BSB Full Secondary Innovation School, Modern Innovations Lyceum, Irrigation.az MMC и 4S MMC. Они подчеркнули необходимость включения в новый СПР инициатив, таких как организация совместных опытных и обучающих программ, создание прогрессивных механизмов для отслеживания трудовой деятельности выпускников, а также введение новых специальностей в соответствии с требованиями рынка труда.
С другой стороны, представители структурных подразделений университета отметили, что некоторые цели, изложенные в СПР на 2017-2022 годы, не были полностью достигнуты из-за неопределенности, вызванной пандемией COVID-19. Они подчеркнули важность отражения этих целей в новом Стратегическом Плане на 2022-2027 годы. Кроме того, было предложено несколько инициатив по усилению связи между выпускниками и трудовым сектором, а также более активной интеграции их в университетскую жизнь, что было выделено как важный элемент для включения в новый стратегический план.
Эта встреча стала важным шагом в планировании стратегического развития Университета Одлар Юрду в сотрудничестве с более широкими заинтересованными сторонами, обеспечивая соответствие образовательных и научных мероприятий университета требованиям рынка труда и эффективное его развитие в будущем.