OYU-nun rəhbərliyi Erasmus+ layihəsi çərçivəsində növbəti təlimlərdə iştirak etmişlər
Odlar Yurdu Universitetinin rektoru, prof. Əhməd Vəliyev və Keyfiyyət təminatı, innovasiyalar və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, prof. Fəxrəddin Məmmədov Mingəçevir Dövlət Universitetinin (MDU) koordinatoru olduğu və Avropa Komissiyası tərəfindən maliyyələşdirilən “Azərbaycan ali təhsil müəssisələrində davamlı sahibkarlıq ekosisteminin gücləndirilməsi” (ENGAGE) mövzusunda Erasmus+ layihəsi çərçivəsində növbəti təlimlərdə iştirak etmişlər.
Təlimlər İspaniyanın Kataloniya Politexnik Universitetində (UPC) keçirilmişdir.
Bir həftəlik təlim proqramı çərçivəsində innovasiyaların idarə edilməsi, universitetlərin sahibkarlıq fəaliyyətləri, akademik sahibkarlığa institusional dəstək mexanizmləri, sahibkarlığın universitet strategiyasına inteqrasiya edilməsi və digər sahələrdə UPC-nin təcrübəsi öyrənilmişdir.
Təlimin ilk günlərində Kataloniya Politexnik Universitetinin (UPC) Keyfiyyət və dil siyasəti üzrə prorektoru, prof. Imma Ribasın və universitetin İnnovasiya üzrə mütəxəssisi Matilda Cadenenin çıxışları olmuşdur.
Daha sonra universitetimizin rektoru və prorektoru MediaTIC&Intro Barcelona Activa mərkəzində baş tutmuş tədbirində nümayiş olunmuş robotla tanış olmuşlar.
Erasmus+ layihəsinin növbəti günlərində YUNESKO-nun idarəetmə sahəsi üzrə sədri, prof. Vicenc Fernandezin çıxışı baş tutmuş və İspaniyanın Kataloniya Politexnik Universitetində super kompüter mərkəzi ilə tanışlıq olmuşdur.
Prof. Vicenc Fernandezin tədbirində keçirdiyi hakatonik hissəsində baş tutan yarışa universitetimizin rektoru və prorektoru qatılmışlar və önəmli töhfələrini etmişlər.
Qeyd edək ki, təlimlərdə ENGAGE layihəsində təmsil olunan 11 universitetinin rektorları, prorektorları, inzibati və akademik heyət üzvlərindən ibarət olan 25 nəfərlik nümayəndə heyəti iştirak etmişlər.

The management of OYU participated in the next trainings within the Erasmus+ project
Odlar Yurdu University rector, prof. Ahmad Valiyev and vice-rector for quality assurance, innovations and international relations, prof. Fakhreddin Mammadov participated in the next trainings within the framework of the Erasmus+ project on "Strengthening the sustainable entrepreneurship ecosystem in Azerbaijan higher education institutions" (ENGAGE), which is the coordinator of Mingachevir State University (MSU) and is funded by the European Commission.
The training was held at the Polytechnic University of Catalonia (UPC) in Spain.
Within the framework of a one-week training program, the experience of UPC was studied in innovation management, entrepreneurial activities of universities, institutional support mechanisms for academic entrepreneurship, integration of entrepreneurship in university strategy and other areas.
On the first days of the training, the vice-rector for Quality and language policy of the Polytechnic University of Catalonia (UPC), Professor Imma Ribas, and the innovation specialist of the university, Matilda Cadene, gave speeches.
Later, the rector and vice-rector of our university got acquainted with the robot displayed at the event held at the MediaTIC&Intro Barcelona Activa center.
In the next days of the Erasmus+ project, the chairman of UNESCO in the field of management, prof. Vicenc Fernandez's speech took place and there was an introduction to the supercomputer center at the Polytechnic University of Catalonia, Spain.
The rector and vice-rector of our university participated in the hackathon part of the event held by Professor Vicenc Fernandez and made important contributions.
It should be noted that a 25-person delegation consisting of rectors, vice-rectors, administrative and academic staff members of 11 universities represented in the ENGAGE project participated in the training.